Новини

Затверджено Програму підтримки та розвитку сфери паркування транспортних засобів у місті Хмельницькому на 2021-2025 роки

На черговій черговій дев’ятій сесії Хмельницької міської ради затверджено Програму підтримки та розвитку сфери паркування транспортних засобів у місті Хмельницькому, розраховану на 2021-2025 роки. Документ визначає основні засади функціонування сфери паркування транспортних засобів у місті Хмельницькому на найближчі роки.

Метою Програми є підвищення безпеки дорожнього руху, усунення перешкод у роботі громадського транспорту, розвиток паркувального простору міста, забезпечення створення умов для зменшення навантаження на вулично-дорожню мережу, введення нових інноваційних технологій та підвищення рівня надання послуг з паркування, створення організаційних і економічних умов для розвитку сфери паркування, що забезпечить значний внесок у соціально-економічний розвиток міста шляхом збільшення дохідної частини бюджету Хмельницької міської територіальної громади (в т.ч. за рахунок адміністративних штрафів), залучення інвестицій тощо.

Відповідно до рішення шостої сесії міської ради від 18.05.2016 № 34, затверджено перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території міста Хмельницького:

- Південна та північна сторони проспекту Миру, від вул. Трудової до АЗС (площа спеціальної земельної ділянки – 470 кв. м, кількість місць для паркування транспортних засобів - 47);

- Львівське шосе, північна сторона, від виїзду зі стоянки ПП «Ізіда» до входу в ринок «ВВК ГІоділля-2», від входу в ринок ТД ринок «Тісса» до території буд. № 8 (площа спеціальної земельної ділянки 1300 кв.м, кількість місць для паркування транспортних засобів - 130). Загалом 177 місць.

Проте, вказана кількість місць для паркування є недостатньою, зважаючи на постійний рівень зростання загальної кількості автомобілів у місті Хмельницькому. Саме тому проблема паркування набуває особливої гостроти.

Основними проблемними питаннями в сфері організації паркування транспортних засобів є: дефіцит пропускної спроможності основних вулично-шляхових магістралей; хаотичне паркування транспортних засобів; відсутність достатньої кількості відведених та спеціально обладнаних майданчиків для паркування, особливо у центральних частинах міста тощо.

Населення міста Хмельницького становить понад 270 тисяч мешканців. Вивчаючи світовий досвід, встановлено, що потреба в паркувальних місцях Хмельницького - не менше 45000 машиномісць. У європейських столицях та великих містах Європи кількість паркувальних місць у середньому складає біля 16 - 17 відсотків від кількості мешканців міста.

Керуючись чинним законодавством України, відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради, у місті Хмельницькому впроваджено автоматизовану систему контролю оплати вартості послуг з паркування, затверджено технічні вимоги та завдання до автоматизованої системи контролю оплати вартості послуг з паркування у місті Хмельницькому і Положення про автоматизовану систему контролю оплати вартості послуг з паркування у місті Хмельницькому (АСКОП).

Проведено конкурс з реалізації права на впровадження на території міста Хмельницького автоматизованої системи контролю оплати вартості послуг з паркування. Заплановано встановлення терміналів самообслуговування для здійснення оплати послуг з паркування транспортних засобів. В подальшому передбачається встановлення табличних знаків для забезпечення функціонування системи мобільного паркування.

Крім цього, при управлінні транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради працюють головні спеціалісти - інспектори з паркування, основним завданням яких є притягнення потенційних порушників правил стоянки, зупинки та паркування транспортних засобів до адміністративної відповідальності.

Серед заходів розвитку та вдосконалення сфери паркування у місті Хмельницькому: надання послуг з утримання відведених майданчиків для платного паркування; проектування, будівництво нових відведених та спеціально обладнаних майданчиків для паркування; забезпечення контролю за цілісністю об’єктів, що знаходяться на території майданчиків шляхом встановлення та обслуговування системи відеонагляду; при будівництві житлових будинків, торговельних та офісних центрів, інших об’єктів передбачати місця для паркування приватних транспортних засобів; запровадження автоматизованої системи контролю оплати вартості послуг з паркування у місті Хмельницькому. Збільшення пропускної спроможності основних вулично-шляхових магістралей шляхом розширення доріг, проведення додаткових заходів тощо.

Прогнозований обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань – 7920,0 тис. грн.

Очікуваними результати від реалізації заходів Програми є:

1. Забезпечення дотримання правил паркування і 100-відсоткової оплати послуг з паркування, зокрема за рахунок дієвих санкцій за порушення правил паркування.

2. Доступність та комфортність послуг з паркування, широкий спектр зручних способів їх оплати, зокрема, з використанням спеціального обладнання та програмного забезпечення.

3. Автоматичний і достовірний облік коштів, сплачених за паркування, гарантоване спрямування їх за призначенням - до бюджету міської територіальної громади.

4. Розвиток інфраструктури паркування.

5. Розвантаження (вивільнення) центральної частини міста шляхом стимулювання користуватись громадським транспортом, як надійним та фінансово вигідним, а також екологічними і компактними видами транспорту - велосипедами, електромобілями тощо;

6. Дієва боротьба із заторами шляхом евакуації автомобілів, що ускладнюють або блокують рух транспорту;

7. Притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!