Наше Місто

Місто Хмельницький
Засноване: 
в 1431 році
Статус міста: 
з 1937 року
Населення: 
268,5 тис. (1.01. 2017)
Площа: 
93,05 км²
Густота населення: 
2 877,32 осіб/км²
Поштові індекси: 
29000-499
Телефонний код: 
+380-382 (2)
Географічні координати: 
49°25' пн. ш., 27°0' сх. д.
Загальні відомості

Площа:

9305 га

Відстані:

від м. Київ до м. Хмельницький:
 

  • залізницею – 366 км
  • автошляхом – 384 км
     

Географічні дані:

Місто Хмельницький знаходиться в західній частині України в середині Волино-Подільської височини. Клімат міста помірно-континентальний. Місто належить до лісостепової зони. По території міста протікають річки Південний Буг, Плоска.
 

Кордони:

Місто Хмельницький є обласним центром Хмельницької області, яка межує з Тернопільською, Рівненською, Житомирською, Вінницькою, Чернівецькою областями.

 

Історична довідка

Місто Хмельницький має майже 600-річну історію і веде свій родовід від невеличкого поселення Плоскирів або Плоскирівці, підтвердженням чого є записи в архівних документах першої половини XV ст. Перший запис датується 10 лютого 1431 року і пов’язаний із підтвердженням права на подільські володіння, що їх надав король Владислав ІІ Ягайло вірній шляхті.

Плоскирів (Плоскирівці) виник серед грузьких заплав у місці впадіння річки Плоскої до Південного Бугу (тоді річка мала назву Бог). В 1796 році після возз'єднання Правобережної України з Лівобережною у складі Російської імперії Плоскирів одержав статус міста Подільської губернії та офіційну назву Проскурів. 16 січня 1954 р. місто Проскурів було перейменовано у місто Хмельницький з відповідним перейменуванням  області.

Прогулянка Проскуровом. Історичні нариси. Сергій Єсюнін 

Хмельницький – комфортне місто

Хмельницький притягує неймовірною атмосферою творчості, можливостями відпочинку, гарного дозвілля та гостинністю його мешканців. Місто є одним із найохайніших та найзеленіших обласних центрів України, що розкинувся по обидва боки річки Південний Буг. Хмельницький динамічно розвивається і є сучасною візитівкою краю. Швидкими темпами у місті розбудовуються нові житлові масиви та будуються сучасні об’єкти інфраструктури, з’являються нові шкільні та дошкільні навчальні заклади, спортивні та дитячі майданчики. Місто прагне максимальної енергонезалежності, саме тому у Хмельницькому діють програми термомодернізації та утеплення житлових будинків, встановлюють індивідуальні теплові пункти, на дахах розміщують сонячні батареї тощо.

Хмельницький – місто-підприємець

Хмельницький – економічний та культурний центр Хмельницької області, має відмінне місце розташування, розташоване на стику важливих транспортних шляхів із Західної Європи до Середньої Азії та від країн Балтії до Чорного моря та Туреччини.  Хмельницький відомий на всю Україну та поза її межами як місто торгівлі, яке використало свою історію торговельного центру, щоб стати головним місцем розташування виробництва споживчих товарів та гуртової і роздрібної торгівлі. Саме тут розміщений один з найбільших оптово-роздрібних ринків країни. Промисловий комплекс міста представлений підприємствами, які виготовляють широкий спектр продукції. Рушієм розвитку у Хмельницькому є малі та середні підприємства, що працюють у сфері торгівлі та послуг, виробництва одягу та текстилю, харчової промисловості, будівництва, промисловості та логістики, IT-секторі. Хмельницька міська рада нещодавно схвалила створення Хмельницького індустріального парку, який забезпечить нові можливості для промислового розвитку, посилення співпраці між компаніями, інвесторами, місцевими органами влади, інститутами економічного розвитку та іншими зацікавленими сторонами. Індустріальний парк "Хмельницький" має стати сучасним розвиненим комплексом для залучення вітчизняних та іноземних інвесторів у пріоритетні галузі міста.

Хмельницький – культурне місто

Культурне життя Хмельницького насичене яскравими мистецькими подіями: конкурсами, фестивалями, виставками, виставами, концертами як у залах, так і просто неба. При міських закладах культури діють різні танцювальні та музичні колективи.  

У місті щорічно проходить більше кілька десятків потужних фестивалів. Зокрема музичні фестивалі “Rock&Buh”, “ПоділляДжазФест”, молодіжний фестиваль “Green Fest”, фестиваль моновистав “Відлуння” та багато інших. У 2018 році вперше фестиваль “Республіка” проведуть у Хмельницькому. Усі ці мистецькі заходи приваблюють туристів та сприяють позитивному іміджу міста. В останні вихідні вересня у Хмельницькому відзначається День міста.

Міста-побратими

Хмельницький підтримує ділові та дружні стосунки з містами-побратимами різних країн світу: Сілістра (Болгарія), Белць (Молдова), Чеханов (Польща), Бор (Сербія), Крамфорс (Швеція), Модесто (США), Шицзячжуан (Китай), Акваскальєнтес (Мексика), Шяуляй (Литва), Манісес (Іспанія), Кармель (Ізраїль), Руставі (Грузія), Старобільськ (Луганська область, Україна).

Хмельницький – європейське місто

Хмельницький впевнено взяв курс на євроінтеграцію. У місто постійно приїздять іноземні делегації та потенційні інвестори. Мешканці міста та працівники міської ради беруть участь у різних програмах, конференціях та форумах, які організовують країни ЄС. За активну діяльність у напрямку євроінтеграції, зміцнення міжнародних зв’язків та поширення європейських цінностей Хмельницькому присвоєно почесну нагороду Ради Європи “Європейський диплом”. У 2015 році міська рада приєдналася до Європейської ініціативи “Угода мерів”. У 2017 році Парламентська Асамблея Ради Європи оцінила зусилля Хмельницького щодо роботи в напрямку євроінтеграції, розвитку економіки, енергоменеджменту та міжнародного співробітництва і присудила місту Прапор Честі (FLAGS OF HONOUR) Це третя за значимістю нагорода Ради Європи.