Новини

3 липня відбудеться всеукраїнська акція “День без поліетилену”

Українцям пропонують прожити один день, 3 липня, без поліетиленових пакетів в рамках всеукраїнської акції “День без поліетилену”. Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради закликає жителів міста долучитися до всеукраїнської акції та радить усім відмовитися від пластикових пакетів, одноразового посуду, натомість ходити на закупки з власними торбинками.

Мета акції – сформувати нову екологічну поведінку, привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торговельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.

Нагадаємо, аби мінімізувати використання поліетиленових пакетів у місті, у серпні 2018 року Виконавчий комітет Хмельницької міської ради ухвалив рішення «Про використання поліетиленових пакетів в об’єктах торговельної мережі та на ринках міста Хмельницького». Це рішення рекомендує суб’єктам господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері торгівлі, пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових поліетиленових пакетів, одноразового посуду – пакети для упакування, посуд з біологічних полімерних чи паперових матеріалів, багаторазові торбини тощо.

За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому щороку до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику.

Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 штук на кожного дорослого. У природному середовищі поліетилен розкладається більше, ніж двісті років, а пластик - майже 450 років.

Наразі про повну або часткову відмову від пластику заявили вже в понад 40 країнах світу. Серед них не тільки країни Євросоюзу, а й африканські та азійські держави.

В Євросоюзі до 2021 року хочуть заборонити поліетиленові пакети, одноразовий посуд, навіть соломинки. Цю ініціативу уже підтримали понад 250 компаній відомих брендів.

В Україні зареєстровано законопроект про зменшення кількості пластикових пакетів в цивільному обігу № 9507 від 28.01.2019, який передбачає заборону реалізації поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року. Також законопроектом передбачено обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладних пакетів) у відповідності до національних стандартів з 1 січня 2021 року.