Новини

У торговельній мережі Хмельницького покупцям пропонують біорозчинні пакети, паперові та екоторби

Стан екології безпосередньо позначається на якості нашої життєдіяльності і здоров'я, а значить необхідно підтримувати його на належному рівні. Серед найсерйозніших проблем для природи є вироби з пластику та поліетилену. Вони не розкладаються в землі, виділяють СО2 при згоранні. Це вбиває величезну кількість риб, ссавців і птахів. Термін розкладання традиційних пластикових предметів сягає 200 років.

Аби мінімізувати використання поліетиленових пакетів у місті, у серпні 2018 року Виконавчий комітет Хмельницької міської ради ухвалив рішення «Про використання поліетиленових пакетів в об’єктах торговельної мережі та на ринках міста Хмельницького». Це рішення рекомендує суб’єктам господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері торгівлі, пропонувати покупцям альтернативу використання одноразових поліетиленових пакетів, одноразового посуду – пакети для упакування, посуд з біологічних полімерних чи паперових матеріалів, багаторазові торбини тощо.

До рекомендацій дослухались торговельні мережі «Таврія», «АТБ», «Економ» та інші, а також підприємці ринків міста. Покупцям пропонують на вибір використання пакетів, які містять біорозкладну добавку і при утилізації повністю розкладаються та не шкодять довкіллю, або багаторазові торбини.

Управління торгівлі міської ради звертається до потенційних покупців з проханням: відповідально ставитись до використання пакетів з поліетилену, при купівлі товарів обирати ті, на яких є позначка «біо», «еко», або зазначається термін розкладання. Крім того, хмельничани завжди можуть, ідучи до магазину, взяти з собою, сумки з тканини або скляний посуд. Адже тільки разом ми зможемо вберегти наше довкілля, здоров’я своїх дітей та онуків.