Новини

У хмельницьких бібліотеках продовжують проєкт «Вільна мама»

Бібліотеки-філії Централізованої бібліотечної системи нашої громади постійно працюють над втіленням у себе цікавих та потрібних проєктів, надають відвідувачам актуальні послуги, запроваджуючи такі, що найповніше відповідають запитам людей. Однією з таких ініціатив є «Вільна мама». Цей проєкт спільно з ГО «Жіночий хаб» книгозбірні успішно реалізовували й у 2023, й у 2024 роках. Діятиме він і надалі.

Основною метою передовсім є інтеграція мам та дітей з-поміж внутрішньо переміщених осіб у нашу громаду шляхом надання батькам вільного особистого часу для саморозвитку, пошуку роботи, виконання побутових завдань та іншого. Змістом є організація дозвілля та розвивальних занять для дітей, заходів із психологічної реабілітації через проведення творчих майстер-класів, активних ігор та завдань на логіку й мислення, а ще занять з виховання культури мовлення і спілкування, арттерапії, казкотерапії, дидактичних ігор з патріотичного виховання. Передбачають заходи й знайомство з українською культурою та нашим регіоном.

Відповідно до послуги, котру надають у межах проєкту, батьки мають можливість залишити свою дитину в книгозбірнях під наглядом бібліотекарок на декілька годин (до трьох), це у: Центральній публічній дитячій бібліотеці (проспект Миру, 76/2, мікрорайон Виставка), бібліотеці-філії №8 (вул. Кармелюка, 8, мікрорайон Озерна), бібліотеці-філії №11 (Львівське шосе, 47/2, Південно-західний мікрорайон), бібліотеці-філії №14 (вул. Героя України Дмитра Васильєва, 7, мікрорайон Ракове).

Завдяки наданню послуги у цих бібліотеках у 2024 році проведено 74 заходи для 930 учасників. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку організовували якісне дозвілля, а для мам — навчальні заняття, зокрема з інфомедійної та цифрової грамотності, консультація фахівців різних галузей, тренінги з відновлення ментального здоров’я.

«У книгозбірнях обладнано ігрові куточки, з дитячими меблями та розвивальними іграми, де бібліотекарі та волонтери проводять час з малечею. Діти малюють, ліплять, танцюють, грають у рухливі ігри, беруть участь у майстер-класах тощо. З батьками бібліотекарі працюють окремо. Залучають до цієї роботи психологів, педагогів, юристів та інших фахівців. З жінками-переселенками проводять тренінги з психоемоційної підтримки, інфомедійної грамотності, кібербезпеки, обговорюють питання виховання дітей, їхньої складної поведінки, сімейних проблем, насильства», - розповіла заступниця директора Світлана Сінькова.

За інформацією Централізованої бібліотечної системи

Хмельницької громади

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!