Новини
У хмельницьких бібліотеках продовжують проєкт «Вільна мама»
Бібліотеки-філії Централізованої бібліотечної системи нашої громади постійно працюють над втіленням у себе цікавих та потрібних проєктів, надають відвідувачам актуальні послуги, запроваджуючи такі, що найповніше відповідають запитам людей. Однією з таких ініціатив є «Вільна мама». Цей проєкт спільно з ГО «Жіночий хаб» книгозбірні успішно реалізовували й у 2023, й у 2024 роках. Діятиме він і надалі.
Основною метою передовсім є інтеграція мам та дітей з-поміж внутрішньо переміщених осіб у нашу громаду шляхом надання батькам вільного особистого часу для саморозвитку, пошуку роботи, виконання побутових завдань та іншого. Змістом є організація дозвілля та розвивальних занять для дітей, заходів із психологічної реабілітації через проведення творчих майстер-класів, активних ігор та завдань на логіку й мислення, а ще занять з виховання культури мовлення і спілкування, арттерапії, казкотерапії, дидактичних ігор з патріотичного виховання. Передбачають заходи й знайомство з українською культурою та нашим регіоном.
Відповідно до послуги, котру надають у межах проєкту, батьки мають можливість залишити свою дитину в книгозбірнях під наглядом бібліотекарок на декілька годин (до трьох), це у: Центральній публічній дитячій бібліотеці (проспект Миру, 76/2, мікрорайон Виставка), бібліотеці-філії №8 (вул. Кармелюка, 8, мікрорайон Озерна), бібліотеці-філії №11 (Львівське шосе, 47/2, Південно-західний мікрорайон), бібліотеці-філії №14 (вул. Героя України Дмитра Васильєва, 7, мікрорайон Ракове).
Завдяки наданню послуги у цих бібліотеках у 2024 році проведено 74 заходи для 930 учасників. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку організовували якісне дозвілля, а для мам — навчальні заняття, зокрема з інфомедійної та цифрової грамотності, консультація фахівців різних галузей, тренінги з відновлення ментального здоров’я.
«У книгозбірнях обладнано ігрові куточки, з дитячими меблями та розвивальними іграми, де бібліотекарі та волонтери проводять час з малечею. Діти малюють, ліплять, танцюють, грають у рухливі ігри, беруть участь у майстер-класах тощо. З батьками бібліотекарі працюють окремо. Залучають до цієї роботи психологів, педагогів, юристів та інших фахівців. З жінками-переселенками проводять тренінги з психоемоційної підтримки, інфомедійної грамотності, кібербезпеки, обговорюють питання виховання дітей, їхньої складної поведінки, сімейних проблем, насильства», - розповіла заступниця директора Світлана Сінькова.
За інформацією Централізованої бібліотечної системи
Хмельницької громади