Дзявульський Микола Степанович

Дзявульський Микола Степанович

Народився Дзявульський Микола Степанович 1 вересня 1958 року у селі Чагерне Красноярського краю (росія) у родині репресованих українців.

1962 року разом з батьками, які поверталися із заслання, переїхав до с. Верба  Дубенського району на Рівненщині.

Трудову діяльність розпочав у 1975 році електромонтером Шепетівського ДОКу.

Закінчив Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки у 1983 році.

З 1985-го по 2004-й рік навчав учнів географії і біології, був заступником директора з навчально-виховної роботи Городнявської загальноосвітньої школи, учителем, заступником директора з наукової роботи Шепетівського НВК № 1.

З 2004-го по 2006-й рік — завідувач організаційного відділу виконавчого комітету Шепетівської міської ради. Був депутатом Шепетівської міської ради у 1994—1998 рр.

Очолював громадську організацію «Шепетівська спілка підприємців» (2002—2005), Шепетівську міську організацію УРП «Собор». Микола Степанович був членом ВО «Свобода», помічником народного депутата України Ігоря Сабія з 2010 року, керівник Шепетівської міської громадської організації «Товариство політичних в'язнів, репресованих і членів їхніх сімей». Також він працював вчителем географії та біології у місцевій школі.

З перших днів Євромайдану Микола Степанович брав активну участь в акціях протесту. Був координатором Шепетівської міської громадської організації ВГО «Майдан». У Києві Микола Дзявульський завжди був у вирі подій, ніколи не ховався за спинами побратимів. Він опікувався кожним шепетівчанином, який приїздив на Майдан.

Загинув близько 9 ранку у Києві біля «Жовтневого палацу» на Інститутській вулиці від кулі снайпера, яка влучила прямо у серце 20 лютого 2014 року. Йому було 55 років…

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Миколі Дзявульському було присвоєно звання Героя України з відзначенням орденом “Золота Зірка” (посмертно).

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!