Рішення міської ради

Про затвердження Порядку надання одноразової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції - мешканцям м.Хмельницького, Порядку звільнення учасників антитерорис

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення сорок другої сесії

№9 від 17.09.2014 р.

Внесені зміни:

рішенням 2-ї сесії міської ради від 23.12.2020 №35

 

Про затвердження Порядку надання одноразової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції - мешканцям м.Хмельницького, Порядку звільнення учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції – мешканців м.Хмельницького від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій незалежно від форм власності житлового фонду та Порядку звільнення від сплати за харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, дітей, батьки яких загинули під час участі у антитерористичній операції, дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції та дітей із сімей, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

 

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету, комісії з питань роботи житлово-комунального господарства, комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, забезпечення правопорядку та зв’язку з військовими частинами та комісії з питань охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, з метою надання додаткових гарантій соціального захисту учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих під час здійснення антитерористичної операції – мешканцям м.Хмельницького, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити:

1.1. Порядок надання одноразової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції мешканцям м.Хмельницького, згідно з додатком 1;

1.2. Порядок звільнення учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції – мешканців м.Хмельницького від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій незалежно від форм власності житлового фонду, згідно з додатком 2;

1.3. Порядок звільнення від сплати за харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, дітей, батьки яких загинули під час участі у антитерористичній операції, дітей батьки яких є учасниками антитерористичної операції та дітей із сімей, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, згідно з додатком 3.

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови Г.Давиденка, управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради.

3. Контроль за виконанням рішення на постійну комісію з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення.

 

Міський голова С.Мельник

 

Додаток 1

до рішення сесії міської ради

від 17.09.2014р. №9

Порядок

надання одноразової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції - мешканцям м.Хмельницького

1. Порядок встановлює механізм надання одноразової грошової допомоги для учасників антитерористичної операції (надалі АТО), членам їх сімей та членам сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції.

2. Одноразова грошова допомога надається громадянам відповідно до рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради. Питання про надання та розмір одноразової грошової допомоги вирішується комісією, створеною виконавчим комітетом Хмельницької міської ради.

3. Право на отримання одноразової грошової допомоги мають:

3.1. учасники АТО та члени їх сімей за місцем реєстрації (фактичним місцем проживання) у м.Хмельницькому;

3.2. члени сімей загиблих під час участі в АТО;

3.3. члени сімей померлих внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО.

4. До членів сім’ї загиблих (померлих) учасників АТО належать: дружина (чоловік), неповнолітні діти (до 18 років).

До членів сім’ї загиблих (померлих) під час участі в АТО, які не перебували у шлюбі, належать: мати (батько), діти.

5. Для вирішення питання надання одноразової грошової допомоги учасник АТО, або один з членів сім’ї звертається з заявою на ім’я міського голови у відділ роботи із зверненнями громадян Хмельницької міської ради.

6. Для отримання одноразової грошової допомоги до заяви додаються:

6.1. копія паспорта (1, 2, 11 сторінка);

6.2. копія ідентифікаційного номера (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

6.3. довідка, видана та скріплена печаткою уповноважених органів, зокрема: Міністерства оборони України  (військовими комісаріатами, військовими частинами тощо), Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій тощо або їх територіальними органами про участь в антитерористичній операції

6.4. копія свідоцтва про шлюб (при потребі);

6.5. копія свідоцтва про смерть (для членів сім’ї загиблих, померлих);

6.6. інформацію про рахунок у банківській установі у разі виплати одноразової грошової допомоги через банківську установу.

7. Допомога, що належала її одержувачу і залишилася неотриманою у зв’язку з його смертю, виплачуватиметься за заявою одного з членів сім’ї, за умови подання ним відповідної заяви упродовж шести місяців з дня смерті.

8. Виплата одноразової грошової допомоги та ведення обліку громадян, яким надана грошова допомога покладається на управління праці та соціального захисту населення.

9. Виплата грошової допомоги здійснюється відповідно до виплатних відомостей на поштових відділеннях зв’язку за місцем проживання заявника або перераховується на особистий рахунок заявника.

 

Секретар міської ради К.Чернилевський

В.о. начальника управління праці та соціального захисту населення Л.Погорілець

 

Додаток 2

до рішення сесії міської ради

від 17.09.2014р. №9

Порядок

звільнення учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих (померлих) під час участі в антитерористичній операції мешканців м.Хмельницького, від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій незалежно від форм власності житлового фонду

1. Порядок встановлює механізм звільнення від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій незалежно від форм власності житлового фонду учасників антитерористичної операції (надалі учасник АТО), членів сімей загиблих (померлих) під час участі в АТО.

2. Рішення про звільнення від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій вирішується комісією з питань надання населенню субсидій на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, склад якої затверджений виконавчим комітетом Хмельницької міської ради.

3. Право на звільнення від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (незалежно від загальної площі житла) мають:

3.1. учасники АТО за місцем реєстрації у м.Хмельницькому;

3.2. члени сімей загиблих під час участі в АТО за місцем реєстрації у м.Хмельницькому;

3.3. члени сімей померлих внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО, за місцем реєстрації у м.Хмельницькому.

4. До членів сім’ї загиблих (померлих) учасників АТО належать: дружина (чоловік), неповнолітні діти (до 18 років).

До членів сім’ї загиблих (померлих) під час участі в АТО, які не перебували у шлюбі, належать: мати (батько), діти.

5. Право на звільнення від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, відповідно до Положення, надаватиметься лише на одне житлове приміщення/будинок за місцем реєстрації.

6. Якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку є особи, які мають право на пільги, передбачені законодавством України та місцевими нормативно-правовими документами, і користуються ними, сума, яка підлягає відшкодуванню, згідно з цим Положенням, визначається з врахуванням наявних пільг.

7. Для вирішення питання про звільнення від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій учасників АТО, членів сімей загиблих під час участі в АТО, учасник АТО або один з членів сім’ї звертається із заявою на ім’я міського голови у відділ роботи із зверненнями громадян Хмельницької міської ради.

8. Для розгляду питання про звільнення від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до заяви додаються:

8.1. копія паспорта (1, 2, 11, 12 сторінки);

8.2. копія ідентифікаційного номера (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

8.3. довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

8.4. довідка, видана та скріплена печаткою уповноважених органів (зокрема Міністерства оборони України (військовими комісаріатами, військовими частинами тощо), Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій тощо або їх територіальними органами про участь в антитерористичній операції;

8.5. копія свідоцтва про шлюб (при потребі);

8.6. копія свідоцтва про народження (при потребі);

8.7. копія свідоцтва про смерть (для членів сім’ї загиблих, померлих);

9. Відшкодування коштів організаціям за звільнення від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій учасників АТО, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих проводить управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради згідно цього Положення, за рахунок міського бюджету, на підставі актів та розрахунків наданих організаціями, що надають послуги.

10. Управління праці та соціального захисту населення щомісячно до 10 числа отримує від організацій – надавачів послуги з утримання будинків та прибудинкових територій розрахунки, що містять список всіх звільнених від сплати та розмір нарахованої суми, що підлягає відшкодуванню, за попередній місяць /форма №2,8-пільга/, а також акт звіряння розрахунків за надані відшкодування /форма №3-пільга/.

11. Управління проводить звірку відповідно до наданих документів, та до 20 числа здійснює реєстрацію фінансових та бюджетних зобов’язань в органах Державної казначейської служби України.

12. При надходженні фінансування, управління праці та соціального захисту населення, проводить відшкодування коштів за звільнення від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на розрахункові рахунки організаціям – надавачам послуг.

13. Одержувачі коштів за звільнення від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій зобов’язані повідомляти управління праці та соціального захисту населення про зміну всіх обставин, що впливають на виплату коштів за звільнення. Суми виплачені надміру у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату, стягуються відповідно до закону.

 

Секретар міської ради К.Чернилевський

В.о. начальника управління праці та соціального захисту населення Л.Погорілець

 

Додаток 3

до рішення сесії міської ради

від 17.09.2014р. №9

Порядок

звільнення від сплати за харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах дітей, батьки яких загинули під час участі у антитерористичній операції, дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції та дітей із сімей, які переселені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

1. Порядок встановлює механізм звільнення від сплати за харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах дітей, батьки яких загинули під час участі у антитерористичній операції, дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції та дітей із сімей, які переселені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

2. Право на звільнення від сплати за харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах мають:

2.1. вихованці дошкільних навчальних закладів та учні загальноосвітніх навчальних закладів, батьки яких загинули під час участі у антитерористичній операції, за місцем реєстрації у м.Хмельницькому;

2.2. вихованці дошкільних навчальних закладів та учні загальноосвітніх навчальних закладів, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, за місцем реєстрації у м.Хмельницькому;

2.3. вихованці дошкільних навчальних закладів та учні загальноосвітніх навчальних закладів із сімей, які переселені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, за місцем реєстрації у м.Хмельницькому.

3. Право на звільнення надається:

3.1. за перебування дітей у дошкільних навчальних закладах;

3.2. за харчування дітей у групах продовженого дня у загальноосвітніх навчальних закладах;

3.3. за одноразове харчування учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

4. Для вирішення питання про звільнення від оплати за харчування дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах необхідно звернутися із заявою на ім’я керівника навчального закладу.

5. Для розгляду питання про звільнення  від оплати за харчування дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах до заяви додаються:

5.1. копія паспорта (1, 2, 11, 12 сторінки);

5.2. копія ідентифікаційного номера (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

5.3. довідка, видана та скріплена печаткою уповноважених органів (зокрема Міністерства оборони України (військовими комісаріатами, військовими частинами тощо), Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій тощо або їх територіальними органами про участь в антитерористичній операції;

5.4. копія свідоцтва про шлюб (при потребі);

5.5. копія свідоцтва про народження (при потребі);

5.6. копія свідоцтва про смерть (для членів сім’ї загиблих, померлих);

6. Рішення про звільнення від сплати за харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах дітей, батьки яких загинули під час участі у антитерористичній операції, дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції та дітей із сімей, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції приймає керівник навчального закладу.

7. Оплата за харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах дітей, батьки яких загинули під час участі у антитерористичній операції, дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції та дітей із сімей, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції здійснюється в межах виділених асигнувань на галузь «Освіта» у видатках, передбачених на харчування, згідно цього Порядку.

 

Секретар міської ради К.Чернилевський

Начальник управління освіти В.Олійник