Рішення міської ради

Про припинення права постійного користування земельною ділянкою юридичній особі

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення тридцять дев’ятої сесії

№46 від 04.03.2020 р.

 

Про припинення права постійного користування земельною ділянкою юридичній особі

 

Приватному підприємству «Подільський цемент» видано державний акт на право постійного користування землею серії ІІ-ХМ №001768 від 22.12.2001р. по прв.Козацькому,33/2.

За результатами пошуку відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань встановлено, що приватне підприємство «Подільський цемент» припинена як юридична особа 27.12.2010 року.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно власником нерухомого майна по прв.Козацькому,33/2, а саме, приміщення – пропарочна камера-кранбалка та електрокамінка є Чепурна Галина Олександрівна згідно договору купівлі-продажу від 04.12.2009р.

Статтею 2 Земельного кодексу України передбачено, що земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади. Завданням земельного законодавства є регулювання земельних відносин з метою забезпечення права на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави, раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до ст.120 Земельного кодексу України, якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об’єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

Згідно п. «е» ст.141 Земельного кодексу України однією з підстав припинення права користування земельною ділянкою є набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці.

На підставі вищевикладеного, розглянувши пропозиції постійної комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, керуючись Земельним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада:

ВИРІШИЛА:

1. Припинити право постійного користування землею приватному підприємству «Подільський цемент», код ЄДРПОУ 30621696, по прв.Козацькому,33/2 у місті Хмельницькому.

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови А.Бондаренка і управління земельних ресурсів та земельної реформи.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

 

Міський голова О.СИМЧИШИН