З в і т
директора КП «Південно-Західні тепломережі»
за 2019 рік
м. Хмельницький
|
Основним завданням моєї діяльності на посаді директора КП «південно-західні тепломережі" є забезпечення якісного та безперебійного надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання населенню, бюджетним установам, іншим споживачам та релігійним організаціям, надійна експлуатація та своєчасне технічне обслуговування і ремонт котелень, теплових мереж, теплових пунктів, когенераційних установок, виконання заходів з енергозбереження.
Напрямком діяльності був розроблений Стратегічний план розвитку підприємства на 2017-2020 р.р., завдання якого:
- зменшення втрат теплової енергії на етапі транспортування та в житлових будинках,
- зменшення витрат енергоносіїв,
- підвищення надійності експлуатації обладнання та теплових мереж,
- зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря,
- технічне переоснащення та автоматизація виробництва теплової енергії,
- заміна морально-застарілого та фізично зношеного обладнання центральних теплових пунктів
- заміна фізично зношених теплових мереж.
Зокрема,
Проведено реконструкцію приміщення хімводоочистки з встановленням третьої когенераційної установки електричною потужністю 500 кВт та тепловою потужністю 750 кВт по вул. Курчатова, 8Б,
яка має своєю метою досягнути суттєвого зменшення собівартості виробленої електричної енергії, зменшити фінансове навантаження на споживачів теплової енергії, одночасно поліпшити фінансовий стан підприємства, покращити надання послуг теплопостачання.
Когенераційна установка на базі газового двигуна-генератора ДВГ1А-500 призначена для виробництва електричної енергії для власних потреб підприємства, можливість продажу надлишкової власної виробленої електроенергії в ПАТ ДП «Енергоринок», а також виробництво додаткової теплової енергії, за рахунок утилізації тепла від двигуна-генератора і використання його на потреби теплопостачання.
Переобладнання, реконструкція та заміна зношених теплових мереж на попередньоізольовані труби (1724 п.м.)
1. Переобладнання теплової мережі від ТК-614 до ТК-616 по пров. П’яскорського, 6 в м. Хмельницькому ( 411 п.м.). Витрати 993,888 тис. грн ( власні кошти);
2. Переобладнання теплової мережі попередньо ізольованими трубопроводами від ТК-3А до т."Б" по вул. Курчатова, 6 в м. Хмельницькому (46 п.м.). Витрати 630,067 тис. грн (власні кошти).
3. Переобладнання теплової мережі попередньо ізольованими трубопроводами від т."А" до ТК-452 по вул. Інститутська в м. Хмельницькому (120 п.м.). Витрати 584,30 тис. грн ( власні кошти);
4. Будівництво теплової мережі від ТК-111 до ТК-114 по вул. Львівське шосе в м. Хмельницькому (865 п.м.). Витрати 2730,399 тис. грн ( в тому числі 2000,0 тис. грн – міський бюджет, 730,399 тис. грн – власні кошти).
5. Переобладнання теплових мереж попередньоізольованими трубопроводами канального прокладання по вул. Тернопільська, 34/1, 34/2, 34/3, 34/4 (282 п.м.) Витрати 1162,0 тис .грн. (власні кошти).
Переобладнання та реконструкція теплових мереж передбачає заміну зношених трубопроводів на трубопроводи із застосуванням сталевих попередньоізольованих труб в поліетиленовій оболонці.
Це дозволило підвищити ефективність виробництва та транспортування теплової енергії КП «Південно-Західні тепломережі» шляхом зменшення обсягів та термінів ремонтів, підвищення надійності системи теплопостачання та дало можливість забезпечити надійну, безперебійну та безаварійну її роботу, а також забезпечити значне зниження теплових втрат в теплоізольованих трубах порівняно з втратами в трубопроводах з мінераловатною теплоізоляцією, зменшити витоки хімічно очищеної води, зменшити витрати природного газу та відповідно зменшити викиди забруднюючих речовин.
Стан сталевих трубопроводів до заміни та реконструкції
Трубопроводи після заміни на попередньоізольовані
Дообладнання електроприводу насоса 55 кВт в ЦТП вул. Молодіжна, 2 шафою керування обертів двигуна (перетворювач частоти)
Мета заходу – це зменшення енергоспоживання електроприводу насоса, підвищення якості та надійності послуг з теплопостачання.
Насоси, що встановлені в котельнях, не використовуються на 100% своєї номінальної потужності. В результаті чого двигун насоса, що працює з постійною швидкістю обертання споживає на 30 – 40% більше електроенергії, ніж необхідно для забезпечення оптимального технологічного процесу. В зв'язку з цим виникає необхідність прийняття рішень, які дозволили б суттєво зменшити споживання електричної енергії.
Таким рішенням є використання схеми з регулюванням частоти обертів двигуна насосу. Таку схему можна реалізувати з використанням станції керування двигуном насоса на базі перетворювача частоти. Економічні складові використання схеми з частотним перетворювачем:
- знижуються витрати електричної енергії, відсутня плата за перетікання реактивної потужності,
- плавний пуск агрегату,
- знижується знос запірної арматури, оскільки велику частину часу засувки повністю відкриті;
- велику частину часу насос працює при зниженому тиску, що знижує витоки;
- знижується знос підшипників двигуна і насоса, а також робочого колеса насоса за рахунок відсутності великих пускових навантажень;
- зменшується можливість виникнення аварій за рахунок виключення гідравлічних ударів при зупинці насоса;
- забезпечується одночасний захист двигуна від струмів короткого замикання, замикання на землю, струмів перевантаження, однофазного режиму, недопустимих перенапружень;
- збільшуються моторесурси комутуючої апаратури та обладнання;
- знижується рівень шуму, що особливо важливе при розташуванні насосів поблизу житлових або службових приміщень;
- спрощується подальша комплексна автоматизація об'єкта.
Еколого-режимна наладка газоспоживаючого обладнання.
Виконана з метою зниження питомої норми витрат природного газу, зменшення використання природного газу та скорочення викидів забруднюючих речовин.
Еколого-режимна наладка - це важливий етап правильної експлуатації обладнання котельні для виробництва тепла, гарячої води. Професійне налагодження та ефективна експлуатація газовикористовуючого обладнання дозволяють скоротити викиди забруднюючих речовин та зменшити витрати на паливо для котелень та когенераційних установок.
Цей комплекс заходів призначений, у першу чергу для підвищення ефективності процесу виробництва теплової енергії та зменшення викидів парникових газів в навколишнє середовище.
Наладка гідравлічного режиму теплових мереж від котельні по вул. Тернопільська, 14/3
В результаті гідравлічного налагодження мереж опалення, приєднаних до котельні по вул. Тернопільська, 14/3, витрата теплоносія в мережу знизилась з 420 м3/год до 310 м3/год. Зниження витрати теплоносія впливає на кількість електроенергії, що споживається мережним насосом. Відповідно зменшується кількість спожитої електричної енергії мережним насосом в рік.
Відновлення теплової ізоляції внутрішньобудинкових мереж (770 п.м.)
В 2019 році проведено ремонт та відновлення теплової ізоляції внутрішньобудинкових трубопроводів систем опалення житлових будинків по вул. Тернопільська, 34, Кам'янецька, 106, Львівське шосе, 14, Курчатова, 1-А, Сковороди, 48, Проскурівського підпілля, 209, Кам'янецька, 94, Інститутська, 2, Тернопільська, 34/1, Чкалова, 20, Курчатова, 2/1 Б, Будівельників, 22, Хотовицького, 5/4, Інститутська, 19, Курчатова, 15, Курчатова, 1Д.
Внаслідок відновлення ізоляції внутрішньобудинкових теплових мереж (в елеваторних вузлах, на горищах, в підвалах) у місцях її пошкодження, зменшуються втрати теплової енергії на етапі транспортування її мешканцям.
КП «Південно-західні тепломережі» протягом 2019 року в повному об’ємі здійснили заплановані заходи та досягли поставлених цілей.
Не дивлячись на складну фінансову ситуацію в галузі теплопостачання, підприємство безперебійно надавало свої послуги. Більше того, виходячи з даного звіту видно, що підприємство продовжує розвиватись.
Найголовнішим своїм здобутком вважаю придбання і встановлення КОГЕНЕРАЦІЙНОЇ установки. Дане обладнання було придбане у безвідсотковий кредит у завода-виробника в грудні 2018 року (в лютому 2020 р. повністю розрахувались за дане обладнання).
В 2019 р. було замінено найбільшу кількість тепломереж на попередньо ізольовані трубопроводи (1724 п.м).
Виконали «Інвестиційну програму на 2019 рік» в повному обсязі.
Співпраця з Датським енергетичним центром.
Розробка проекту по оптимізації роботи котельнь Гречанського району. Даний проект отримав схвальні відгуки від незалежного Європейського експерта.
Знайшли фінансову можливість для підвищення заробітної плати в червні на 10% та в липні на збільшення прожиткового мінімуму з 1921 грн. до 2007 грн. ще на 5%.
Для покращення умов праці наших працівників проводили частковий ремонт котельнь та адміністративного корпусу.