Рішення міської ради
Про розгляд протесту прокуратури міста Хмельницького на рішення четвертої сесії Хмельницької міської ради від 09.02.2011 р. №10 «Про затвердження Порядку погодження встановлення споруд електрозв’язку на території міста Хмельницького»
УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА
Рішення п'ятої сесії
№24 від 30.03.2011 р.
Про розгляд протесту прокуратури міста Хмельницького на рішення четвертої сесії Хмельницької міської ради від 09.02.2011 р. №10 «Про затвердження Порядку погодження встановлення споруд електрозв’язку на території міста Хмельницького»
У протесті прокуратура міста Хмельницького вказує на те, що Порядок погодження встановлення споруд електрозв’язку на території міста Хмельницького, затверджений рішенням четвертої сесії Хмельницької міської ради від 09.02.2011 р. №10 не в повній мірі відповідає вимогам закону та підлягає приведенню у відповідність.
Протест прокуратури міста не підлягає задоволенню з наступних підстав.
При розгляді протесту було встановлено, що прокуратура міста посилається на ст.3 Земельного кодексу України, яка передбачає, що земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами. В протесті наголошено, що відповідно п.34 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключною компетенцією міських рад є вирішення питань регулювання земельних відносин, а згідно ст. 98 Земельного кодексу України право земельного сервітуту – це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками).
Проте, в п. 2.3. Порядку погодження встановлення споруд електрозв’язку на території міста Хмельницького, затвердженому рішенням четвертої сесії Хмельницької міської ради від 09.02.2011 р. №10 мова не йде про укладення договору земельного сервітуту, оскільки згідно ст. 404 Цивільного кодексу України існування земельного сервітуту пов’язується з існуванням сусідніх ділянок, повноцінне користування однією із яких неможливо забезпечити, не використовуючи іншу земельну ділянку (потреби проходу, проїзду, водопостачання тощо). Тобто, земельний сервітут встановлюється не на користь конкретної особи, а на користь знеособленого власника сусідньої земельної ділянки і тому при відчуженні останньої може переходити до нового власника. Основними рисами земельного сервітуту є: 1) фізичний та економічний зв’язок між земельними ділянками; 2) тривалість (безстроковість); 3) неподільність (при поділі ділянки сервітуту зберігаються в цілому). До того ж питання, що має на меті врегульовувати дане Положення не відносяться до видів права земельного сервітуту, передбачених ст. 99 Земельного кодексу України.
Частиною 2 ст. 401 Цивільного кодексу України встановлено, що сервітут може належати власникові (володільцеві) сусідньої земельної ділянки, а також іншій, конкретно визначеній особі (особистий сервітут).
Згідно з ч.1 ст. 402 Цивільного кодексу України, сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. Зміст сервітуту визначено ст. 403 Цивільного кодексу України.
Частинами 1-3 ст. 639 Цивільного кодексу України встановлено що договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася. Якщо сторони домовились укласти у письмовій формі договір, щодо якого законом не встановлена письмова форма, такий договір є укладеним з моменту його підписання сторонами.
Враховуючи вищевикладене та те, що п.2.3. Положення передбачає укладення договору особистого строкового сервітуту, а не земельного сервітуту, керуючись ст.21 Закону України «Про прокуратуру», ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Протест прокуратури міста Хмельницького на рішення четвертої сесії Хмельницької міської ради від 09.02.2011 р. №10 «Про затвердження Порядку погодження встановлення споруд електрозв’язку на території міста Хмельницького» залишити без задоволення.
Міський голова С. Мельник