Новини

До уваги хмельничан, які користуються програмою «Доступні ліки»!

З 1 квітня 2019 року програму «Доступні ліки» почне адмініструвати Національна служба здоров’я України. З цього часу відповідні рецепти лікарі зможуть виписувати виключно в електронній системі охорони здоров’я. А це означає, що пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, діабетом другого типу чи бронхіальною астмою повинні прийти до сімейного лікаря, з яким підписали декларацію і оформити електронний рецепт.

Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. У системі відображаються код мобільного оператора і останні цифри номера телефону. Якщо зазначений у системі номер мобільного телефону для автентифікації не актуальний, не належить пацієнту, пацієнт не має до нього доступу - електронний рецепт не може бути виписаний.
У цьому випадку пацієнт (або лікар на прохання пацієнта) має подати заяву в НСЗУ про скидання методу автентифікації. В результаті з декларації буде видалено неактуальний номер мобільного телефону і пацієнт може подати нову декларацію про вибір того самого (або іншого) лікаря, вказавши актуальний номер телефону для автентифікації. Цей номер телефону може збігатися з контактним номером телефону пацієнта, або відрізнятися від нього. Саме на номер телефону для автентифікації прийде СМС-повідомлення з кодом підтвердження для укладення декларації. Також на цей номер будуть приходити повідомлення із номером та кодом підтвердження електронного рецепту. Якщо ж людина не має телефону, лікар видрукує потрібні дані. В аптеці пацієнт озвучуватиме лише номер і фармацевт бачитиме в електронній системі потрібний рецепт.

Відтепер не матиме значення, де проживає пацієнт і де рецепт був виданий. Пацієнт обирає зручну для себе аптеку з переліку тих, хто уклав договори з Національною службою здоров’я України, та надає фармацевту номер рецепту. Працівники аптечного закладу пропонують пацієнту лікарські засоби, які є в наявності. Якщо запропоновані ліки підходять пацієнту, він називає код підтвердження і після того отримує призначені ліки. Якщо у даній аптеці немає потрібних ліків, то пацієнт не називає код підтвердження рецепту, і має змогу звернутися до іншої аптеки.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!