Новини

Завдяки відвідуванням роботодавців у Хмельницькому збільшилась кількість найманих працівників

Управління праці та соціального захисту населення продовжує роботу, направлену на дотримання законодавства про працю роботодавцями міста. Зокрема, вживаються превентивні заходи щодо легалізації «тіньових» трудових відносин та, відповідно, на наповнення бюджету міста Хмельницького.

Посадові особи відділу праці за участю представників управління торгівлі та фінансового управління, майже щоденно відвідують суб’єктів господарювання різних видів економічної діяльності в різних мікрорайонах міста.

До прикладу, протягом останніх тижнів відвідували суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на вулицях Нижній Береговій, Курчатова, Трудовій, М. Трембовецької та П. Мирного.

Також проведено роботу з понад 100 суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність в ТЦ «Квартал». Тут виявлено 26 неоформлених громадян.

Працівники управління також відвідують виробничі приміщення, безпосередньо перед початком робочого дня, з 7-.30 до 9.00, аби мати можливість поспілкуватись з працівниками перед входом в приміщення чи на територію підприємства. Так, від початку року здійснено виїзди у виробничі цехи, в яких здійснюють діяльність 46 роботодавців. Зокрема, протягом останнього місяця відвідували приміщення, розташовані на вулицях Болохівській, Польовій, Молодіжній, Чехова, вул. Кам’янецькій, 96 (приміщення та територія автошколи), вул. Францисканській в мікрорайоні Ружична, на проспекті Миру, 63 (приміщення ДТСААФ).

Щотижнево здійснюються відвідування підприємців на ринках міста. Протягом останніх тижнів відвідано ринки «Ранковий», «Пако», "ВВК Поділля-1". Загалом відвідано понад 400 підприємців.

До відома працівників доводиться інформація про переваги легальних трудових відносин, адже працюючи нелегально, працівник отримуватиме мізерну пенсію та допомогу по безробіттю, а також не матиме права на отримання «лікарняних» та належних коштів при втраті здоров'я у зв’язку із нещасним випадком на виробництві. Та й роботодавець, працюючи у "тіні", також почуватиметься невпевнено, адже ризикує втратити бізнес, якщо до нього завітають з перевіркою.

Роботодавцям наголошується на відповідальності за порушення трудового законодавства, зокрема на тому, що за одного неоформленого працівника та за виплату заробітної плати «в конверті» передбачено штраф у розмірі 125,2 тис.грн. і що не варто ризикувати своїм бізнесом, оскільки розмір штрафу в рази більший, ніж сума податків, які необхідно сплатити протягом року за цього ж працівника.

Відділ праці управління праці та соціального обслуговування населення котре наголошує, що метою заходів, що вживаються, є не накладення штрафів та притягнення роботодавців до відповідальності (за кожного неоформленого працівника штраф у сумі 125,2 тис.грн.), а нагадування про те, що в місті Хмельницькому трудові відносини мають бути офіційними та максимально прозорими, задля успішного ведення бізнесу та гідної мотивації до праці у працівників.

За словами начальника відділу праці, інспектора праці Віталія Усенка, загалом від початку 2019 року здійснено відвідування 1897 суб’єктів господарювання.

Як свідчать дані податкової звітності, роботодавці готові до діалогу із міською владою та оформляють офіційні трудові відносини з працівниками.

Про це свідчать дані звітності роботодавців з ЄСВ, аналіз показників якої здійснюється щомісячно. Так, аналізуючи інформацію за березень 2019 року, встановлено:

- кількість роботодавців (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) становила 6772 суб’єкта господарської діяльності, що на 86 більше, ніж в січні цього року та на 713 (11,8%) більше, ніж у відповідному періоді 2018 року;

- загальний фонд оплати праці по місту становив 607,7 млн. грн. – збільшився порівняно з січнем цього року на 42,5 млн. грн. (7,5%), порівняно відповідним періодом минулого року – на 112 млн. грн. (на 22,6%);

- кількість найманих (застрахованих) працівників становила 92667 осіб, що на 626 осіб більше (0,7%), ніж в січні цього року, та на 5587 осіб більше, ніж у відповідному періоді 2018 року;

- середній розмір заробітної плати становив 6 558,3 грн., що на 418 грн. більше, ніж в січні цього року (порівняно з відповідним періодом – на 864 грн. або 15,2%).

У Хмельницькому збільшується кількість суб’єктів господарювання як юридичних осіб, так і приватних підприємців – платників податків.

Так, за інформацією Хмельницького управління ГУ ДФС у Хмельницькій області, станом на 01.05.2019 року ситуація наступна:

- кількість юридичних осіб – 9579, що на 159 більше, ніж на початок 2019 року, та на 816 більше, ніж на початок 2018 року;

- кількість фізичних осіб-підприємців – 22 184, що на 211 більше, ніж на початок 2019 року, та на 1836 більше, ніж на початок 2018 року.

Робота, направлена на підвищення рівня заробітної плати та легалізацію трудових відносин, буде проводитись і надалі.

Управління праці та соціального захисту населення нагадує працівникам підприємств міста, що в разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, необхідно звертатись за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 32 або за номерами телефонів відділу праці: 70-41-46, 65-22-81 та 65-73-90.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!