Новини

Запобігання весняним паводкам, стан протипожежної безпеки комунальних закладів та підготовчі заходи щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусу обговорили під час засідання комісії

На засіданні комісії виконавчого комітету Хмельницької міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій обговорили питання щодо стану готовності до пропуску льодоходу весняної повені та дощових паводків в 2020 році, протипожежного стану об’єктів комунальної власності структурних підрозділів (відомств), підпорядкованих Хмельницькій міській раді та заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території міста гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.

Із першого питання порядку денного було вирішено з метою зменшення негативного впливу шкідливої дії вод, забезпечити виконання власниками гідротехнічних споруд (орендарями) водних об’єктів першочергових заходів відповідно до Акта обстеження стану та готовності водогосподарських і гідротехнічних споруд та об’єктів, системи зливової каналізації, які знаходяться в зоні можливого підтоплення до безаварійного пропуску весняної повені та льодоходу у 2020 році.

Пониження рівня води в водоймах проводити лише після узгодження з органами Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області, Управління охорони використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Хмельницькій області, Хмельницьким обласним управлінням водних ресурсів та після попередження про це відповідних органів влади, на території яких розташовані гідроспоруди.

Стосовно протипожежного стану об’єктів комунальної власності Хмельницької міської ради прийнято рішення забезпечити фінансування протипожежних заходів відповідно до цільової програми забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони у м. Хмельницькому на 2016 – 2020 роки. Також буде проведено детальний аналіз стану забезпечення пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей, на підставі якого розробити та затвердити план приведення до належного протипожежного стану підвідомчих об’єктів із зазначенням першочергових заходів, що потребують виконання. Забезпечити негайне усунення порушень вимог пожежної безпеки, що не потребують додаткового фінансування.

Останнім питанням порядку денного члени комісії обговорили заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території міста гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.

«Зараз ситуація більше нагнітається. Коронавірус - це по суті, таке ж гостре респіраторне захворювання, як грип, але перетікає із важчими ускладненнями. Відмінність в тому, що немає спеціалізованої терапії та вакцинації від коронавірусу . Ми пропонуємо комплексний план заходів доповнити додатковими заходами. Зокрема, активізувати проведення санітарно-освітньої та роз’яснювальної роботи серед населення щодо профілактики грипу/ГРВІ з врахуванням реагування на попередження занесення та поширення ГРХ, спричиненої коронавірусом», - зазначив начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач.

Також буде посилено санітарну обробку та профілактичну дезінфекцію у закладах охорони здоров’я, освіти, культури, громадському транспорті, тобто там, де є велике скупчення людей.

Буде забезпечено використання в роботі «Алгоритм дій лікарів ЗОЗ при зверненні особи, яка відповідає визначенню випадку коронавірусу 2019-nCoV», «Алгоритм дій щодо лабораторного обстеження….», «Рекомендації для населення при наявності симптомів ГРЗ чи перебування у Китаї», наданих ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Буде створено мобільні бригади для огляду хворих вдома та постійно діючу протиепідемічну комісію при Хмельницькій міській раді.

Також розроблено алгоритми дій для лікарів та лабораторного обстеження. Решта заходів передбачені в плані заходів щодо ГРВІ та грипу і вони традиційні.

Міська інфекційна лікарня визначена як базовий заклад для ізоляції та лікування випадків захворювання коронавірусу.

«Наш заклад визначений базовим і ми вже отримали алгоритми дій. Провели неодноразово теоретичні та практичні заняття. Ми кожного року готуємося до особливо небезпечних інфекцій. Маємо бокси з окремими виходами на вулицю, закупили 1500 респіраторів третього ступеню захисту, маємо 15 тисяч масок, 245 спеціальних костюмів. Ми абсолютно готові – є ліки, відповідна апаратура. Завдяки тому, що з міського бюджету нам було виділено 100 тис. грн на ліки, маємо запас ліків», - розповіла директор КП «Хмельницька інфекційна лікарня» Оксана Піддубна.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!