Новини
За результатами роботи Форуму української молоді діаспори «Хмельницький 2019» підписано меморандум про подальшу співпрацю
В приміщенні Молодіжного центру учасники форуму та представники влади підписали меморандум про подальшу співпрацю. Голова Світового конгресу української молодіжної організації Дмитро Лєкарцев подякував міському голові Олександру Симчишину за те, що форум був організований на такому високому рівні.
Зі свого боку Олександр Сергійович зазначив, що щасливий, що форум уже має практичні результати і домовленості.
«Ми завжди будемо раді вас зустрічати в Хмельницькому. Допомагайте нам популяризувати наш край та нашу країну в цілому світі», - наголосив міський голова.
Також сьогодні учасники форуму говорили про ключові кроки для покращення інформаційно-комунікаційного простору «Україна-Діаспора» та допомогу організацій української діаспори у розвитку економічних зв’язків.
Під час роботи першої дискусійної панелі, яку модерувала журналіст та телеведуча із Молдови Даша Руссо, учасники говорили про важливість інформації та комунікації, особливо в час інформаційної війни та подій на Сході нашої держави. Спікери наголошували на важливості донесення до західних партнерів правдивої інформації.
Завідувач сектору питань просування України в світі Міністерства інформаційної політики України Володимир Ставнічук наголосив, що незважаючи на те, що в Україні складна ситуація, країна живе та розвивається і це потрібно доносити до світу. А також він підкреслив, що діаспора дуже допомагає в цій справі.
Поділилася досвідом роботи у цьому напрямку і журналістка із Варшави Христина Барабаш. Дівчина розповіла про реалізований проект, який був присвячений виборам Президента України. Суть проекту полягала в тому, щоб зібрати на одній інтернет-платформі усю інформацію, яка буде цікава українському виборцю в Польщі.
Під час другої дискусійної панелі обговорили тему «Бізнес та інновації. Допомога організацій української діаспори у розвитку економічних зв’язків». Своїм досвідом поділилася співзасновниця Міжнародної організації жінок-українок «МОЖУ» Аліна Скоморохова. Організація «МОЖУ» за її словами є інформаційним майданчиком, який минулого року було презентовано у Брюселі.
Ще одним спікером був директор Організації розвитку малих та середніх підприємств Петро Гургуров із Молдови. Він поділився досвідом та механізмом, який працює в Молдові щодо повернення мігрантів та представників діаспори до рідної країни.
Підсумовуючи дискусію, засновник Міжнародної громадської організації «Global Ukraine» Віолета Москалу (Молдова), підкреслила, що потрібно так працювати, щоб контакти перетворювати на контракти.
На завершення роботи дискусійних панелей голова Світового конгресу української молодіжної організації Дмитро Лєкарцев подякував спікерам, які поділилися своїм досвідом із учасниками форуму та організаторам за підготовку та проведення заходу. На згадку він вручив подяки від Світового конгресу української молодіжної організації.
Результатом форуму стали нові знайомства, спілкування та домовленості про нові зустрічі та подальшу співпрацю.