Новини

ЮНІСЕФ та ЕРАМ запрошують вразливі категорії населення на навчання перспективній ІТ-професії

 Провідна IT-компанія EPAM і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) запускають набір на навчальну програму у сфері ІТ. Учасники програми опановуватимуть сучасну та затребувану професію інженера з автоматизованого тестування (QA automation specialist). Скористатися цією можливістю можуть мешканці громад-учасниць ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», які належать до однієї або кількох вразливих категорій, зокрема: молодь з інвалідністю; люди, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю; одинокі мами або тати; батьки багатодітних сімей.

Для студентів, які успішно закінчать програму, можлива подальша співпраця з ЕРАМ.

QA automation specialist — це професія у сфері ІТ, яка є перспективною як для початківців, так і для досвідчених технічних спеціалістів. Вона дає можливість працювати віддалено, отримувати гідну винагороду праці та є затребуваною на міжнародному ринку праці.

Важливим елементом спільної навчальної програми ЕРАМ і ЮНІСЕФ є додаткова менторська підтримка від спеціалістів ЕРАМ, а також додаткові заняття з англійської мови. Для участі у курсі необхідні: висока мотивація, бажання опановувати сучасну ІТ-професію, початковий рівень англійської мови та базові технічні знання.

Щоб дізнатися більше про курс, необхідно до 24 січня 23:59 зареєструватися на ознайомчий вебінар за посиланням https://bit.ly/registaer_QA . Зареєстровані учасники вебінару отримають посилання на реєстрацію, яка включає заповнення анкети та відбіркові тести, які необхідно пройти до 23:59 30 січня 2022 року.

Успішні кандидати будуть запрошені на онлайн-співбесіду. Навчання відбуватиметься поетапно протягом 6 місяців. Його можна буде поєднувати з роботою або навчанням, адже заняття проходитимуть онлайн у вечірній час.

Відповіді на найпоширеніші запитання:

1. Хто може претендувати на участь у спільній навчальній програмі “QA automation specialist” від ЕРАМ та ЮНІСЕФ?

Для участі у програмі ви маєте відповідати наступним критеріям:

  • Мешкати в одній з громад-учасниць ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» (Баранівка, Барcька ОТГ, Бахмут, Березівська ОТГ, Біла Церква, Білозірська ОТГ, Біляївська ОТГ, Вакулівська ОТГ, Вінниця, Володимир-Волинський, Дружківка, Кам'янець-Подільський, Канів, Клесівська ОТГ, Кременчук, Львів, Маріуполь, Мена, Миколаїв, Миргород, Новоборівська ОТГ, Нововодолазька ОТГ, Новознам'янська ОТГ, Новоукраїнська ОТГ, Одеса, Рогатин, Тернопіль, Токмак, Ужгород, Умань, Харків, Херсон, Хмельницький, Хмільник, Черкаси, Широківська ОТГ).
  • Зараховувати себе до однієї або кількох вразливих категорій, зокрема: молодь з інвалідністю; люди, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю; одинокі мами або тати; батьки багатодітних сімей.
  • Мати бажання розвиватися, опанувати нову професію, інвестувати час і зусилля у навчання, щоб стати IT-спеціалістом.
  • Вік від 18 років.
  • Мати диплом ЗВО освітнього ступеня “бакалавр” або вище, або ж проходити навчання на отримання такого ступеня.
  • Базовий рівень англійської А1+ (pre-Intermediate) або вище – читати, говорити на базові теми (наприклад, розповісти про себе або про те, чому саме учасник/ця обрали курс в EPAM, або чому зацікавилися розвитком в IT), розуміти прості запитання.
  • Мати базові технічні знання.
  • Бути готовими вкладати час в онлайн-навчання протягом 6 місяців (заняття відбуватимуться 2-3 рази на тиждень і триватимуть по 2-3 години, плюс домашні завдання).

2. Що таке QA automation?

Це затребувана професія у сфері ІТ, яка є перспективною як для початківців, так і для досвідчених технічних спеціалістів. Робота інженера з автоматизованого тестування (QA automation specialist) знаходиться на перетині програмування і тестування, дає можливість працювати з будь-якого місця, пропонує гідну винагороду праці. Більше про автоматизоване тестування можна почитати тут.

3. Якими є особливості цієї програми?

По-перше, менторська та мовна підтримка. Ми пропонуємо додаткову підтримку учасникам: регулярну методичну та менторську підтримку (щодо теорії, практики або будь-яких інших запитань), а також курси для підвищення знань з англійської мови.

По-друге, спеціальні умови вступу. Для зарахування на програму вам не потрібно мати технічну освіту, а лише базові технічні знання, а також початковий рівень англійської мови А1+. Крім цього, ви можете дізнатися більше про професію QA automation, запитати спеціалістів ЕРАМ про особливості навчання або процесу відбору під час ознайомчого вебінару, посилання на реєстрацію якого знаходиться нижче.

4. Як потрапити на курс?

Крок 1. Відправити заявку про бажання взяти участь у навчанні (це ще НЕ реєстрація на курс). Після заповнення заявки ви отримаєте запрошення на ознайомчий вебінар, який відбудеться 25 січня. Під час вебінару можна буде дізнатися більше про професію інженера з автоматизованого тестування, процес відбору і навчання, поставити запитання. Після участі у вебінарі ви отримаєте посилання на реєстрацію на курс на платформі ЕРАМ. Заявка для участі у вебінарі: https://bit.ly/registaer_QA.

Крок 2. Пройти реєстрацію на курс і 2 відбіркових тести. Щоб потрапити на навчальний курс QA automation specialist, необхідно подати заявку та пройти відбіркові тести (технічні знання та рівень англійської) до 23:59 30 січня 2022 року. Складання тестів є обов’язковою умовою для врахування вашої кандидатури, тому не забудьте зробити це вчасно.

Крок 3. Пройти мотиваційну співбесіду. Успішні кандидати будуть запрошені на співбесіду. Співбесіди відбуватимуться онлайн з відібраними учасниками 31 січня — 7 лютого. Співбесіда відбувається для того, щоб дізнатися про вашу мотивацію брати участь у навчанні. Результатами відбору на програму ЕРАМ поділиться до 10 лютого. Запрошення на співбесіду та інші комунікації будуть відбуватися через електронну скриньку, яку ви вкажете під час реєстрації, тому регулярно перевіряйте її.

5. Як проходитиме навчання?

Курс триватиме 6 місяців і складається з 3 етапів, заняття відбуватимуться виключно онлайн, час — вечірній (можна поєднувати з роботою або навчанням). Між заняттями треба виконувати домашні завдання. Перший етап триватиме три місяці та займатиме орієнтовно 20 годин на тиждень (разом із домашніми завданнями). Щоб перейти на другий етап необхідно виконати випускну роботу, на третій — пройти співбесіду. З кожним етапом кількість практики у навчанні збільшуватиметься, а програма ставатиме більш спеціалізованою. За результатами 3 етапу, найкращі студенти зможуть приєднатися до команди EPAM. 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!