Новини

Відзначено кращих роботодавців міста Хмельницького

Відбулась перша в новому році нарада з роботодавцями міста Хмельницького за участю представників робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати, яку провів заступник міського голови Олег Шинкарук. На засідання запрошено роботодавців, переважно керівників юридичних осіб, та фізичних осіб-підприємців, які мають значну чисельність працівників. Основною метою зібрання було обговорення проблемних питань діяльності роботодавців міста, їх подальшого розвитку, налагодження відкритого діалогу між бізнесом та владою міста. Під час зустрічі відзначено кращих роботодавців міста Хмельницького за підсумками 2021 року.

У місті Хмельницькому діє велика кількість програм підтримки підприємництва, влада міста постійно реагує на загрози, які має бізнес.

«Ми постійно працюємо над створенням належних умов для розвитку виробництва і бізнесу у міській громаді, адже чим більш успішнішим і прибутковішим буде наш бізнес, тим більше податків буде надходити до бюджету громади, а це, в свою чергу, дасть нам можливість будувати більше доріг, спортивних і дитячих майданчиків, дитячих садків, шкіл тощо. Працюючи над створенням комфортних умов для ведення бізнесу, для розвитку будівництва, постійно звертаємось до уряду, центральної влади щодо вирішення питань, які знаходяться поза межами компетенції міської влади. До прикладу, через Асоціацію міст України міський голова Олександр Симчишин ініціював Меморандум щодо тарифу на електроенергію і на сьогодні завдяки цьому Меморандуму між урядом, АМУ, Президентом України ціна на електроенергію є сталою для всіх видів виробництва і бізнесу. Наприкінці минулого року, 28 грудня, міський голова направив лист на ім’я Прем’єр-міністра України, в якому висловлена стурбованість щодо зростання ціни на газ і зазначена необхідність урядового реагування на зростання ціни на газ, адже такий рівень цін є вбивчим для української промисловості», - зазначив Олег Шинкарук.

За ініціативи Хмельницької міської ради у громаді запрацював проєкт «Чесний бізнес».

У ході зустрічі дев’ять кращих керівників підприємств міста Хмельницького, які, не зважаючи на проблеми, що виникають під час здійснення господарської діяльності, зберігають трудові колективи, знаходять можливість платити гідну заробітну плату та є справними платниками податків, відзначені Почесними грамотами міського голови Олександра Симчишина з врученням подарунку та логотипу «Тут працює чесний бізнес», а саме:

 

1 ТОВ "СТЛ+М" КОЛОВОРОТНИЙ МИКОЛА ІВАНОВИЧ

2 ТОВ "INTER CARS UKRAINE" ГОЛОВАЧ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ

3 ТОВ"НОВІ АГРАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ" ТОННІС ЧАПКО ЙАГЕР

4 ТОВ "РОШЕН-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ" ФЕДЧУК ВАДИМ МИКОЛАЙОВИЧ

5 ТОВ "ПРОТЕЇН ІНВЕСТ" КІПІШ АНАТОЛІЙ ЗІНОВІЙОВИЧ

6 ТОВ "ТРАНСФОРМАТОР СЕРВІС" КОЗАК ОЛЕКСАНДР ПАВЛОВИЧ

7 ТОВ "СІРІУС ЕКСТРУЖЕН" ЯНОВСЬКИЙ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ

8 ПП "АРАМЕ" МЕСРОПЯН НОРАЙР РОБЕРТОВИЧ

9 ТОВ "ТРАСА" КАЛАБАН ОЛЕКСАНДР ГНАТОВИЧ

 

Загалом уже відзначено 28 роботодавців міста, які чесно і сумлінно ведуть свій бізнес, роблять вагомий внесок у розбудову нашої громади і є прикладом того, як бізнес може бути чесним та прибутковим, працювати на благо громадян.

Олег Миколайович закликав усіх присутніх до співпраці та ознайомив із загальною інформацією, яка є у місті. Зокрема, про заходи, що вживаються в Хмельницькому, направлені на вирішення актуальних питань працюючих громадян, на підвищення рівня заробітної плати, легалізацію трудових відносин.

Так, протягом 2021 року робочою групою зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» ЗП (управлінням праці, за участю управління торгівлі та фінансового управління) з метою інформаційно-роз’яснювальної роботи відвідано понад 5 тис. суб’єктів господарювання.

В ході вжитих заходів 630 громадян повідомили, що не перебувають у офіційних трудових відносинах або взагалі не впевнені в тому, що роботодавець їх оформив.

За результатами таких відвідувань матеріали направлено до Управління Держпраці у Хмельницькій області та ГУ ДПС у Хмельницькій області. Проведено аналіз реагування роботодавців на відвідування. Встановлено, що за результатами відвідувань легалізовано близько 300 громадян.

Питання низького рівня ЗП, а також легалізації «тіньових» трудових відносин розглядаються на спільних засіданнях робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» ЗП. Протягом 2021 року проведено 18 засідань: 5 в міській раді (запрошувались 205 роботодавців, заслухано 68) і 13 – в управлінні праці (запорошувались 537, заслухано 208). Загалом заслухано 276 роботодавців або їх представників.

Роботодавці готові до діалогу, про що свідчать зазначені вище цифри про оформлення нелегальних працівників, а також динаміка середньої ЗП по громаді.

Так, у листопаді 2021 року середній розмір ЗП штатних працівників на підприємствах Хмельницької міської територіальної громади становив 12926 грн, що на 413 грн (3,3%) більше, ніж по області (12513 грн), але на 1391 грн менше, ніж по Україні.

Порівняно з січнем 2021 року середній розмір ЗП збільшився на 2320,0 грн (на 22%), при тому, що протягом січня-листопада не збільшувався законодавчо встановлений мінімум ЗП (вона становила 6 тис. грн, з 1 грудня 2021 р. – 6500 грн).

За оперативною інформацією, станом на 01.01.2022 року заборгованість із заробітної плати становить 1 млн 780,0 тис. грн, зменшилась порівняно з 1 грудня 2021 року на 1 млн. 680,6 тис. грн. Порівняно з максимальною сумою боргів, які були протягом 2021 року (4.2 млн на 1 березня), зменшення становить 2 млн. 439,0 тис. грн.

Загалом протягом 2021 року у переліку боржників перебували 15 підприємств. 10 підприємств борги ліквідували на суму майже 4 млн. 675,5 тис. грн.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!