Новини

Відбувся черговий інформаційний депутатський день

Під час чергового інформаційного депутатського дня, який провів секретар Хмельницької міської ради Віталій Діденко, міські обранці детально ознайомилися з виконанням Програми економічного та соціального розвитку міста Хмельницького за 2020 рік.

Про досягнення у цьому напрямку депутатів поінформувала начальник відділу управління економіки Хмельницької міської ради Євгенія Кізенко. Зокрема, зазначила, що за результатами Індексу конкурентоспроможності міст України 2019/2020 років місто Хмельницький визнано найконкурентноспроможнішим містом в Україні. Також Хмельницький має високу інвестиційну привабливість і увійшов до топ-10 кращих міст України для ведення бізнесу.

З детальною інформацією про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста за 2020 рік можна ознайомитись тут.

Соціально-економічний розвиток міста в значній мірі залежить від можливостей та потенціалу міських комунальних підприємств, адже вони, надаючи якісні послуги з теплопостачання, водопостачання, комунально-побутового обслуговування, транспортного, медичного та інформаційного забезпечення, є основою комфортного та безпечного життя жителів міста. Про те, як виконується Програма підвищення ефективності роботи та стратегічного розвитку комунальних підприємств м. Хмельницького на 2020-2022 роки (за 2020 рік) присутніх поінформував завідувач відділу планування діяльності та стратегічного розвитку підприємств міста Едвард Тришневський. Протягом 2020 року в місті Хмельницькому здійснювало свою фінансово-господарську діяльність 39 комунальних підприємств, які перебувають у власності Хмельницької міської територіальної громади та підпорядковані виконавчим органам міської ради. Комунальними підприємствами міста на 2020 рік було заплановано 344 заходи. Виконано 229 заходів, частково виконано 54 заходи, не виконано 61 захід. Загалом виконання заходів повністю або частково становить 82,3 %.

Як показали результати ефективності управління підприємством у 2020 році, 11 (28%) комунальних підприємств мали високий рівень управління; 4 (10%) комунальних підприємства - середній рівень і 24 (62%) комунальних підприємств мали низький рівень управління.

Детально про хід виконання Програми підвищення ефективності роботи та стратегічного розвитку комунальних підприємств м. Хмельницького на 2020-2022 роки (за 2020 рік) тут.

Про стан виконання Програми охорони довкілля міста Хмельницького на 2016-2020 роки доповів начальник управління з питань екології та контролю за благоустроєм Олександр Луков. На виконання програми, розрахованої на п’ять років, спрямовано майже 246 млн грн. Програма передбачала впровадження природоохоронних заходів з охорони атмосферного повітря, охорони та раціонального використання зелених насаджень, збереження та розширення природно-заповідного фонду, а також заходів, спрямованих на збереження поверхневих водних ресурсів, раціонального використання та зберігання відходів виробництва і побутових відходів і заходів у сфері екологічної освіти та виховання.

Зокрема, на заходи з охорони атмосферного повітря використано кошти в сумі 129 526,544 тис.грн, у тому числі з міського бюджету 82 660,26 тис.грн, кошти підприємств – 46751,284 тис. грн, міський фонд ОНПС – 115,00 тис.грн (зменшення негативного впливу автомобільного транспорту на навколишнє середовище шляхом будівництва заїзних кишень; збільшення парку та кількості маршрутів (ліній) електричного транспорту). В рамках Програми профінансовано: утримання парків і скверів та інших зелених зон міста; роботи з виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під парки та сквери (за 5 років відведено понад 30 ділянок, до 200 га); розробка проекту будівництва та утримання парку «Молодіжний» по вул. Бандери; розроблення наукових обґрунтувань на 14 об’єктів, 12 з яких віднесено до категорії природно-заповідного фонду.

На заходи у сфері охорони та раціонального використання водних ресурсів використано кошти в сумі 27 566,4849 тис. грн, у тому числі з міського бюджету – 21 134,338 тис.грн, 4 343,32 тис. грн - кошти КП «Хмельницькводоканал» та 2 088,8269 тис. грн - міського фонду ОНПС.

З метою очищення та підтримання гідробіологічного стану водойм міста вперше за 30 років здійснено заходи з біологічної меліорації: (зариблення) річки Південний Буг в межах Хмельницького водосховища - 127,5 тис. грн. (міський фонд ОНПС), вселення хлорели в Хмельницьке водосховище - 48,39780 тис. грн (міський фонд ОНПС).

Секретар міської ради Віталій Діденко доручив начальнику управління з питань екології та контролю за благоустроєм Олександру Лукову спільно з поліцією взяти на контроль питання щодо вилову риби у Південному Бузі у період нересту, який здійснюють рибалки-браконьєри.

Олександр Луков також нагадав, що Хмельницький здобув першість у номінації "Найуспішніше екологічне місто" на конкурсі Еко Тріумф. Конкурс проводився вперше у рамках п’ятого екологічного форуму «V Lviv Eco Forum 2019».Першість у цій номінації не є випадковістю, а результатом щоденної наполегливої праці, адже упродовж 2017-2019 років у місті завершено розробку та підготовлено до затвердження екологічну мережу міста Хмельницького, відведено 17 земельних ділянок під нові парки та сквери загальною площею 101,8 га. Також з метою збереження природних ландшафтів та розширення території природно-заповідного фонду виготовлено наукове обґрунтування та подано на затвердження 14 об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення загальною площею 10,2 га. Висаджено понад 3500 нових дерев! І це лише невелика частина того, що впроваджувалося в рамках Програми охорони довкілля міста Хмельницького.

Із звітом про виконання Програми охорони довкілля м. Хмельницького на 2016-2020 роки можна ознайомитися тут.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!