Новини

Відбулася презентація Регіонального плану управління відходами в області до 2030 року

«Відбулася важлива подія для всієї Хмельниччини – нам презентували Регіональний план управління відходами у області до 2030 року.

Важливо, що документ підготувала поважна європейська компанія Veolia, яка працювала з такими планами у 65 країнах світу. Також знаковим є те, що готувався він за грантові кошти Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу, бюджетних коштів на це не витрачали. І хоч грантодавець не озвучує вартість плану, ми розуміємо, що йдеться про суму з шістьма нулями.

Ця велика аналітична і експертна робота дає чітке розуміння, в якому напрямку рухатися всім громадам області. Далі справа за самими громадами і реалізацією цього плану. В Хмельницькому вже зроблено дуже багато, але і є куди рухатися. Ми давно вчимо дітей і дорослих сортувати сміття, запустили збір небезпечних відходів, цього року розпочинаємо впорядковувати сміттєзвалище та реалізовувати проєкт з будівництва сміттєпереробного заводу, маємо багато навчальних програм. Але ми не можемо робити щось окремо від всієї області. Тому саме Хмельницький був ініціатором створення регіонального плану, щоби інтегрувати наші реалізовані і заплановані заходи і зусилля у загальнообласні.

Тепер усі органи влади повинні спільно впроваджувати регіональний план протягом наступних кількох років.

Поділ області на територіальні кластери, кожен з яких в майбутньому повинен мати нові регіональні полігони ТПВ, що відповідатимуть європейським стандартам, та заводи з переробки відходів. Також передбачені перевантажувальні станції для зручної логістики. Зроблено глибокий аналіз теперішнього стану та запропоновано різні варіанти розвитку подій», - розповів міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.