Новини

В Хмельницькому відкрили меморіальні дошки Героям російсько-української війни Максиму Кондратюку та Юрію Кушніру

Сьогодні хмельничани вшанували пам'ять випускників спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 сержанта Юрія Кушніра та старшого сержанта Максима Кондратюка. Увічнюючи пам'ять про цих воїнів, на приміщенні школи відкрили меморіальні дошки.

«Цей захід покликаний для того, аби пам’ять про воїнів, які поклали життя за Україну не втратилася в поколіннях. Особисто для мене гасло: «Герої не вмирають» означає те, що вони живі до того часу, поки ми їх пам’ятаємо. І це приклад для майбутніх поколінь, зокрема учнів цієї школи. Діти будуть знати, що тут навчалися люди, які у важкі часи, пішли боронити державу і віддали власне життя за її незалежність та цілісність. Учні будуть пишатися, що навчаються в закладі, який випустив таких достойних людей», - зазначив секретар Хмельницької міської ради Віталій Діденко.

Матері, рідні, знайомі, воїни-побратими, педагоги та учні школи, представники міської ради і Департаменту освіти та науки схилили голови в хвилині мовчання та поклали квіти до меморіальних дощок Героям.

 

Кондратюк Максим Володимирович народився 24 липня 1993 року в місті Красилові в родині робітників. У школі №7 навчався з 2007 до 2011 ріку.

У 2013 році призваний на строкову службу за контрактом до 8-го окремого полку спеціального призначення Збройних Сил України, де обіймав посади розвідника-снайпера, командира 2-го відділення 2-ї групи 8-ї роти спеціального призначення. Сильний та мужній, відповідальний та самовідданий, його місце завжди було там, де найважче. З травня 2014 року старший сержант Максим Кондратюк неодноразово брав участь у бойових діях на Сході України.

10 вересня 2019 року група Максима поверталася з виконання бойового завдання в районі проведення боїв на Луганщині, у зоні Операції Об'єднаних Сил.

Старший сержант Кондратюк Максим Володимирович підірвався на протипіхотній міні та зазнав чисельних вогнепальних осколкових поранень.

За сумлінне виконання службових обов'язків його нагороджено почесним нагрудним знаком начальника Генерального штабу-Головнокомандувача Збройних Сил України «За взірець у військовій службі" ІІІ ступеня (2016 рік).

Указом Президента України № 846/2019 від 14 листопада 2019 року за «особисту мужність і самовідданість, виявлені під час бойових дій та при виконанні службового обов'язку" нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

27 вересня 2019 року присвоєно (посмертно) звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».

 

Кушнір Юрій Миколайович народився 1978 року в селі Жилинці, Ярмолинецького району. В школі №7 навчався з 1985 до 1993 ріку.

У 2014 році він пішов добровольцем у спецпідрозділ Міністерства Внутрішніх справ «Богдан». Сержант, радіотелеграфіст 1-ї штурмової роти.

Під час облаштування позицій в районі міста Мар'їнка зазнав важкого поранення кулею снайпера 30 липня 2017 року.

Організм був надто виснажений. Після тривалого лікування у Київському військовому госпіталі серце Юрія не витримало навантажень і перестало битись.

Мужній та відважний, справжній патріот рідної землі.

Указом Президента України № 189/2018 від 27 червня 2018 року «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкового виконання військового обов'язку» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Нагороджений відзнакою Президента України "За участь в антитерористичній операції" (посмертно).

11 квітня 2018 року громада обласного центру нагородила Кушніра Юрія Миколайовича Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» (посмертно).

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!