Новини

В Хмельницькому ухвалили програму підтримки і розвитку МКП «Хмельницькводоканал» на 2023-2027 роки

Вчора під час позачергової сесії Хмельницької міської ради депутати затвердили програму підтримки і розвитку МКП «Хмельницькводоканал» на 2023 -2027 роки. Програма передбачає фінансування у розмірі понад 2 млрд 200 млн грн.
Фінансове забезпечення Програми досягається за рахунок включення робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів централізованого водопостачання та водовідведення до плану фінансування з бюджету громади, коштами підприємства та/або інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Видатки на виконання Програми здійснюватимуться за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади, підприємства, державного бюджету, інвестиційних, грантових коштів та інших джерел, не заборонених законодавством.
Основною метою Програми є виконання пріоритетних завдань економічного й соціального розвитку Хмельницької міської територіальної громади, спрямованих на забезпечення громадян якісною питною водою в необхідних обсягах та відповідно до встановлених нормативів щодо якості питної води, забезпечення розвитку та реконструкції систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Реалізація пріоритетних завдань Програми дасть змогу забезпечити споживачів якісною питною водою в достатній кількості, сприятиме підвищенню життєвого рівня, вирішенню соціальних проблем територіальної громади.
Основними стратегічними завданнями підприємства при реалізації Програми є:
• покращення якості питної води;
• зменшення технологічних втрат питної води та витрат енергоресурсів;
• застосування сучасних технологій промивки водопроводів;
• ліквідація наявних та попередження нових аварійних поривів трубопроводів;
• максимальне охоплення споживачів приладами обліку споживання води;
• ліквідація крадіжок води;
• заміна застарілого обладнання на енергоефективне;
• продовження будівництва ІІ черги водогону від с. Чернелівка, Красилівського району до Хмельницької міської територіальної громади;
• проведення заміни (реконструкції), та капітальний ремонт зношених мереж водопостачання та водовідведення;
• встановлення засобів комерційного обліку (будинкових лічильників) на всьому житловому фонді Хмельницької міської територіальної громади;
• будівництво каналізаційних очисних споруд господарсько-побутових стоків Хмельницької міської територіальної громади;
• покращення матеріально — технічної бази підприємства.
• підготовка роботи підприємства, як об’єкта критичної інфраструктури в умовах воєнного стану;
• будівництво нових мереж водопостачання та водовідведення в мікрорайонах міської територіальної громади за умов співфінансування населення.
 
Довідково
МКП «Хмельницькводоканал» є основним постачальником води для потреб Хмельницької міської територіальної громади та 8 населених пунктів Красилівської ОТГ, які підключені до Чернелівського водогону. Крім комунального підприємства, послугу з постачання холодної води в міській територіальній громаді надає КЕВ м. Хмельницького.
МКП «Хмельницькводоканал» надає послугу по водовідведенню для Хмельницької міської територіальної громади.
Система водопостачання та водовідведення Хмельницької міської територіальної громади – це комплекс інженерних споруд, які забезпечують безперебійне цілодобове водопостачання та водовідведення Хмельницької міської територіальної громади та сіл Красилівської ОТГ, які підключені до Чернелівського водогону.
На даний час водопостачання здійснюється з підземного джерела водозабору ВНС-10, що знаходиться на відстані 34 км від Хмельницької міської територіальної громади.
Крім того МКП «Хмельницькводоканал» станом на 01.12.2022 року експлуатує:
- 70 артезіанських свердловин;
- 10 водопровідних насосних станцій;
- 670,2 км водопровідних мереж, з них 34 км І черги Чернелівського водогону та 20 км ІІ черги новозбудованого Чернелівського водогону;
- 27 каналізаційних насосних станцій;
- 387,4 км каналізаційних мереж;
- 2 площадки каналізаційних очисних споруд;
- 43 трансформаторних підстанції;
- 150 км кабельних та повітряних ліній електропередачі.
Загальна протяжність водопровідних і каналізаційних мереж становить:
Водопостачання:
- 670,2 км, з них потребують реконструкції 50%;
- основні ВНС, кількість: 10, з них потребують реконструкції 50%;
- ПНС, кількість: 34, з них потребують реконструкції 23%;
- РЧВ кількість: 15 — загальним об’ємом 68,5 тис. м.
Водовідведення:
- 387,4 км, з них потребують реконструкції 55%;
- головні колектори: 27,22 км, з них потребують реконструкції 62%;
- напірні колектори: 57,68 км, з них потребують реконструкції 54%;
- самопливні колектори: 320 км, з них потребують реконструкції 54%;
КНС, кількість: 27, з них потребують реконструкції 41%.
Існуючі очисні споруди були введені в експлуатацію у 1986 році без комплексу доочистки і цеху механічного зневоднення осаду для видалення надлишкового мулу та його утилізації, у 1991 році було виконано будівництво високо навантажувальних мулових площадок.
Проблема утилізації стоків та відсутність потужних очисних споруд на території міської територіальної громади із інфраструктурою, що стрімко розвивається, є актуальним питанням і одним із пріоритетних завдань.
Також мають місце незадовільний технічний стан та значна зношеність основних фондів систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Для поліпшення якості води в мережах централізованого питного водопостачання необхідно забезпечити належне фінансування для здійснення в повному обсязі заходів з впровадження на підприємствах питного водопостачання та водовідведення сучасних технологій, модернізація інфраструктури підприємств питного водопостачання тощо.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!