Новини

В Хмельницьке водосховище внесли 50 кілограмів пасти водорості хлорели

Прикладом ефективної біомеліорації водойм є комплекс робіт, що включає в себе зариблення водних об’єктів рослиноїдними видами риб (наприклад, білий амур, товстолоб) та вселення у водойму хлорели (рід одноклітинних зелених водоростей).

В рамках реалізації природоохоронних заходів, з метою очищення та підтримання гідробіологічного стану водойм міста, сьогодні було проведено роботи по внесенню у Хмельницьке водосховище 50 кг пасти хлорели.

Паста водоростей перед посівом розводиться водою в 8-10 разів, потім суспензія вноситься по периметру водоймища в 6-8 місцях.

При масовому розвитку водоростей різко збільшується швидкість очистки, що видно в зменшенні БПК та збільшенні кисню, який необхідний для мікробіологічних процесів органічних сполук.

Хлорела має бактерицидні властивості завдяки вмісту в ній антибіотика хлороліна.

Її використовують як профілактичний і лікувальний засіб при захворюваннях риб. Хлорела використовується в рибництві для підтримання кисневого балансу водойм та їх очистки.

Як показує практика, біомеліорація із застосуванням хлорели є одним з найдешевших дієвих методів очищення водойм від надмірної рослинності.

Такий природний метод очищення дає наступні переваги:

- запобігає «цвітінню» водойми синьозеленими водоростями;

- збагачує воду киснем, що в свою чергу запобігає замору риби та розпаду відмерлої біомаси;

- хлорела є гарною кормовою базою для коропа, товстолоба, білого амура та раків;

- усуває неприємний запах;

- покращує загальну екологічну ситуацію водойми.

За інформацією управління з питань екології

та контролю за благоустроєм міста