Новини

В Центральній публічній бібліотеці презентували черговий випуск літературно-публіцистичного альманаху «Південний Буг»

Днями у читальній залі Центральної публічної бібліотеки Хмельницької громади представили черговий випуск літературно-публіцистичного альманаху «Південний Буг». Напередодні у світ вийшов його № 9-10.

Альманах видано відповідно до Програми підтримки книговидання та читацької культури у Хмельницькій міській територіальній громаді на 2021-2025 роки «Щодня читай українською».

У свіжому номері зібрано твори письменників Хмельниччини та України про сучасні події, передусім про російсько-українську війну.

Видання містить декілька розділів: «Поезія», «Проза», «Молода муза», «Нові імена», «Наші гості», «Українські постаті», «Рецензії. Критика. Спогади», «Для дітей», «Гумор».

На трьох з половиною сотнях сторінок – літературне життя Хмельниччини. Читачу в такий спосіб представляють уже знаних літераторів, а також нових для загалу письменників.

Обкладинка презентованого випуску вмістила чимало фото. Вони відображають те, чим живе наше місто та й уся Україна останніх сім місяців – звитягою, боротьбою, українською славою і сміливістю, власною історією, мовою і культурою.

Василь Горбатюк, Петро Маліш, Віталій Міхалевський – редактори-упорядники альманаху. Розповіли, що кожен випуск видання – це велика праця, зусилля і старання, адже альманах традиційно має бути повноцінним відображенням літературної палітри. Виходить так, що сучасна тематика творів має чітке історичне підґрунтя. Інакше й не може бути, адже література і культура загалом одвічно демонструють ті події, які турбують суспільство. І слово, і мова, й українське мистецтво мають силу бути зброєю, що лякає і страшить ворога.

Важливість праці редакторів-упорядників відзначили й гості презентації. Саме на цьому наголосив журналіст, публіцист, письменник, громадський діяч Богдан Теленько. Любов Сердунич, подільська літераторка, антивоєнні вірші якої увійшли теж до випуску (поезії двома мовами – українською та англійською), по-особливому тепло та вдячно звернулася до всіх, завдяки кому № 9-10 був виданий та презентований.

Захід-презентацію влаштували в межах двотижневого міського літературного марафону «#Щодня читай українською». Такий книгозбірні Централізованої бібліотечної системи нашої громади організовують не вперше – а раз на два роки, почергово з літературним фестивалем «Слово єднає!» – з нагоди Дня міста Хмельницького.

За інформацією Центральної публічної бібліотеки

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!