Новини

У Мистецькому дворику відбулися літературно-мистецькі читання «Сильні духом, словом вільні»

Цим заходом завершився міський літературний марафон «Слово єднає — перемогу наближає». Подію присвятили Дню захисників і захисниць України.

Лунали на заході твори сучасних хмельницьких поетів та прозаїків. З поезією знайомили переважно у виконанні її авторів. Звучали твори тих, хто захищає нашу країну на передовій, і тих, хто, на жаль, загинув у цій боротьбі.

З передової із Днем захисників та захисниць України хмельничан привітали Олександр Шенькарук та Михайло Цимбалюк, зачитали свої вірші (відеозапис). Також зі сцени перед глядачами поезії, пройняті свободою, силою боротьби, вірою в перемогу та болем втрат, виконали автори й декламатори.

Це були вірші Ольги Саліпи, Ольги Нєсмєянової, Аліни Косаревої, Марини Бортник-Гулеватої, Романа Адамовича, Сергія Ілаша, Ірці Кошлатої, Лілі Ніколаєвої, Віталія Міхалевського, Ростислава Балеми. Розпочали літературно-мистецькі читання поезією «Привіт, солдате!» наймолодшої серед учасників, талановитої семирічної дівчинки Софійки Подолянчук, яка пише вірші, дитячі казки та допомагає українським захисникам.

Разом з тим глядачам запропонували послухати записи тих, кого, на жаль, Україна і Хмельницький втратили на війні, а саме: Артема Задоянчука, філософія у віршах якого змушує мислити над власним життям; Євгена Ролдугіна — автора «Часу відважних», котрий поклав своє життя за волю України з твердим впевненням в її переможному майбутньому.

Водночас з нагоди літературно-патріотичної події у Мистецькому дворику експонувалося декілька виставок: виставка художніх робіт «Пензлем і словом про шлях до Перемоги!», що належить учасникам студії «Малювання як ART-терапія», заснованої Володимиром Півнем, книжкова виставка «З українським словом до Перемоги!», виставка цитат хмельницьких авторів «Війна говорить їхніми голосами».

Окрім поезії, тут знайомили з відповідними часу та тематиці музичними й хореографічними виступами: Артема Валігурського, Ігоря Білого, Юрія і Віри Найд, Тимура Болбова, Анастасії Білик та Богдана Коломійця. Багато мистецьких та літературних творів прозвучали на заході вперше.

«Літературно-мистецькі читання, наскрізь пронизані поетичним словом, є відображенням того незламного українського духу, котрий несуть в собі теперішні Герої й Героїні. Вони і справою, і власним словом стоять на варті свободи та суверенності нашої держави. Багато письменників перебувають у лавах ЗСУ. Хтось там, в окопах, вперше почав віршувати. А ще чимало є авторів, хто пише в тилу, пропускаючи крізь себе цю всеукраїнську боротьбу. Поезія воєнного часу інша, вона стала окремим пластом в літературному процесі», - розповіла Світлана Сінькова, заступниця директора ЦБС.

Українці – люди відваги, люди мужності, народ, що повстав з поколінь нескорених, сміливих і вільних. Ми та десятки поколінь до нас боролися за відновлення державної незалежності, ми знаємо ціну свободи, тому так відважно стоїмо за неї.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання усіх, кому довелося віддати у цій боротьбі найцінніше – своє життя.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!