Новини

У міській раді презентували Стратегію розвитку легкої промисловості

До Хмельницького завітала відома українська дизайнерка, радник міністра освіти і науки України, голова громадської спілки Національного галузевого партнерства в легкій промисловості України Голда Виноградська, яка нещодавно для ознайомлення надала хмельницькій владі «Стратегію розвитку легкої промисловості України за підтримки місцевих органів влади». Аби детальніше обговорити цю програму, міська влада організувала зустріч, на яку запросила представників легкої промисловості міста.

Головна мета, яку переслідує розроблена Стратегія, полягає у тому, щоб українська швейна продукція виходила на міжнародний рівень. Голда Виноградська пропонує муніципалітетам взяти участь у постійно діючій інвестиційно-торговій виставці українських виробників у Міжнародному центрі торгівлі у місті Києві. Пропонує облаштувати спеціально відведене місце для нашого регіону у цьому центрі поряд з товарами інших міст. Над просуванням продажу продукції в Україні, а також на перспективних ринках за кордоном (в Берліні, Дубаї, Торонто та Лондоні) працюватимуть менеджери програми.

«Є регіони, в яких відчувається величезний потенціал. Одним з таких є Хмельницький. Не лише тому, що тут велика кількість виробників, а й тому що у Хмельницькому є багато талановитих дизайнерів, і якщо десь трошечки допомогти розвинути чи показати це у світі, то цими зірками та хмельницькою продукцією буде пишатися вся Україна, - зазначила Голда Виноградська, звертаючись до представників легкої промисловості Хмельницького. – У нашому проекті уже беруть участь Львівщина, Дніпро, обговорення триває з Івано-Франківськом. Мене дуже приємно вразило те розуміння, яке я побачила у вашому місті зі сторони міської влади, яка співпрацює з бізнесом, підтримує виробників свого міста».

«На жаль, в українській легкій промисловості 80 % ринку в тіні. Бізнес-план, який ми запропонували мерії – це певний шлях до детінізації бізнесу. Мерія, вкладаючи кошти в легальний бізнес та допомагаючи йому розвиватись, тим самим стимулюватиме інших підприємців працювати прозоро», - додала пані Голда.

«У Стратегії розвитку міста Хмельницького легка промисловість є одним з пріоритетів, це є те, що в подальшому буде рухати містом, є тією точкою опори і росту, яка сьогодні у нас є, - зазначив заступник міського голови Володимир Гончарук. – У нас складається враження, що кожен представник легкої промисловості бачить свого опонента чи конкурента, як якогось ворога, тоді як у інших містах навпаки - намагаються об’єднати зусилля для того щоб спільно просувати свій товар, у тому числі на закордонні ринки. Адже це дозволяє створювати нові робочі місця, підвищувати заробітну плату, і власне вже після цього сплачувати податки до бюджетів різних рівнів. Ми повинні спільно до цього усвідомлення прийти. Якщо разом ми створимо великий кластер, ми зможемо об’єднати наші зусилля для того, щоб не воювати на невеликому внутрішньому ринку, а разом просувати наші товари за кордон, тоді у нас буде можливість виходити з рівня базару до всеукраїнських і світових брендів, які вже є сформовані, а деякі починають формуватися у місті Хмельницькому».

Володимир Гончарук наголосив, що місто готове брати на себе частину фінансування цієї програми, якщо буде бажання і підтримка зі сторони представників легкої промисловості. Оренда за рік 100 метрів квадратних площі центру торгівлі у Києві складає 1 млн 650 тис грн. Третину вартості оренди готова оплатити міська влада.

Після презентації проекту, який допоможе реформувати швейну галузь в Україні, підприємці мали можливість поспілкуватися з пані Голдою і поставити запитання, які їх цікавили. Варто зазначити, що після жвавого обговорення близько десятка представників легкої промисловості нашого міста висловили бажання взяти участь у цьому проекті.

Для спільного обговорення проектів та проблем галузі легкої промисловості та визначення шляхів їх вирішення створено відповідну робочу групу. Якщо вас цікавить «Стратегія розвитку легкої промисловості України за підтримки місцевих органів влади», зверніться в управління економіки Хмельницької міської ради. Телефон: 76-44-26, E-mail: economy@rada.khmelnytsky.com