Новини

У Хмельницькому з’явиться “майже” парклет

З нагоди 30-ої річниці святкування підписання Угоди про партнерство з містом Модесто (США) міська влада вирішила зробити для міста дещо неординарний подарунок – парклет, який знаходитиметься на вул. Володимирська, поблизу майдану Незалежності.  
Дизайном займалася громадська ініціатива ProProstir, а втілюють львів’яни з Dobro design studio.

Архітектор Дмитро Райфшнайдер з ProProstir називає проект “майже” парклетом.

“Майже”, бо парклет – це констукція, яка стоїть на проїзній частині на одному або кількох паркувальних місцях. А у нас він стоятиме на тротуарі. І тому він не може вважатись повноцінним парклетом, хоча його цінність від цього не стає меншою”.

Встановити парклет планують до річниці підписання Угоди, тобто до 2 серпня.  

Довідково:
Парклет (англ. Parklet) – продовження тротуару, що забезпечує більше простору і зручності для знайомства, спілкування і відпочинку людей, що використовують вулицю. Зазвичай парклети встановлюються на місці одного або кількох автомобільних паркомісць на узбіччі вулиці. Парклети покликані продемонструвати альтернативну цінність міського простору, що зараз використовується під місця для паркування автомобілів. В рамках руху проти автоекспансії, парклети виступають засобом контрнаступу пішоходів задля розширенням життєвого простору мешканців міста.