Новини

У Хмельницькому пройшов інформаційний марафон для українських ЗМІ щодо успішного досвіду у сфері енергоефективності

Журналісти понад сорока українських видань взяли участь у інформаційному марафоні «Енергоефективність та відновлювальна енергетика на користь громадам. Успішні історії міста Хмельницького». Захід включав прес-брифінг та прес-тур на об’єкти, де були впроваджені енергоефективні заходи.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин у ході брифінгу зазначив, що робота Хмельницької міської ради орієнтована на впровадження енергоефективних та енергозберігаючих проектів.

«Сьогоднішня зустріч – це приклад плідної співпраці з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та Держенергоефективності. Це та співпраця, завдяки якій можна показувати конкретні результати та реалізовані об’єкти».

Сергій Савчук, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України високо оцінив потужну роботу, проведену містом у напрямі енергоефективності та розповів про досягнення України у сфері за останній рік.

«Так, у 2017 році в Україні бюджетні установи, теплокомуненерго та населення зменшили споживання газу на 6 млрд кубометрів, порівняно з 2014 роком, – говорить Сергій Савчук. – Натомість, кошти бюджету та українського бізнесу були інвестовані у проекти з енергозбереження та виробництва тепла з альтернативних видів палива. Переваги таких заходів успішно демонструє Хмельницький».

Результати роботи з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» презентував заступник міського голови Володимир Гончарук.

За час проекту Хмельницькому вдалося проаналізувати енергетичний баланс у всіх сферах міста та підготувати План дій зі сталого енергетичного розвитку Хмельницького на 2016-2025 роки.
Наразі модернізовано 43 котлоагрегати, встановлено сонячні геліоколектори, прокладено майже 11 км теплових мереж. Функціонує 9 котелень з 19 колоагрегатами, що працюють на альтернативних видах палива. Прокладено мережі зовнішнього освітлення зі встановленням 847 світильників. Проведено утеплення дев’яти дошкільних навчальних закладів, у чотирьох ДНЗ встановлено індивідуальні теплові пункти. Замінено освітлення 1-4 класів шкіл міста. Встановлено три модулі індивідуальних теплових пунктів в термомодернізованому перинатальному центрі. Впроваджено механізм енергосервісу у бюджетних закладах міста.

У місті діє Програма відшкодування кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження відновлювальних джерел енергії та заходів з енергозбереження, термомодернізації багатоквартирних будинків. Наразі 10 багатоквартирних будинків провели утеплення, скориставшись міською Програмою енергоефективності співфінансування 70/30. Реалізовано проект «Будівництво та експлуатація комплексу зі збору та утилізації звалищного газу з полігону ТПВ, виробництва електроенергії».

Керівник Проекту USAID Діана Корсакайте зазначила, що Хмельницький часто презентують іноземним партнерам, як приклад успішного досвіду, зокрема і в сфері енергоефективності та відновлювальних джерел енергії.

Під час прес-туру учасники відвідали установку з видобутку звалищного газу на хмельницькому полігоні твердих побутових відходів. Саме USAID готувало техніко-економічне обґрунтування. Також відвідали одну з твердопаливних котелень «Хмельницьктеплокомуненерго», яка має потужність 1, 9 МВт, працює на трісці й опалює прилеглі бюджетні установи та житлові будинки.