Новини

У Хмельницькому буде запроваджено електронний сервіс «Є Малятко»

Для полегшення перших днів батьківства в Україні запроваджено новий державний сервіс, який дає можливість за однією заявою оформити 10 послуг у пологовому будинку. Робоча зустріч щодо запровадження цього пілотного проєкту у місті Хмельницькому відбулася сьогодні під головуванням керуючої справами виконавчого комітету Юлії Сабій. Працівники структурних підрозділів міської ради та представники ВРАЦСу, Державної міграційної служби, Державної податкової інспекції обговорили усі організаційні та технічні питання, поспілкувалися по скайп-зв’язку з координатором проєкту «Є Малятко» Оленою Черногоренко.

Раніше, аби отримати необхідні державні послуги, батькам потрібно було відвідати 11 установ, зібрати 37 документів та витратити на це близько 10 днів.

Проєкт під назвою «Є-Малятко» передбачає повний комплекс послуг за однією заявою, а саме:

Державна реєстрація народження дитини;

Реєстрація місця проживання новонародженої дитини;

Призначення допомоги при народженні дитини;

Реєстрація новонародженої дитини в електронній системі охорони здоров'я;

Реєстрація новонародженої дитини в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;

Отримання посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї;

Визначення походження дитини, що народилася, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;

Визначення приналежності дитини до громадянства України;

Присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

Призначення допомоги багатодітним сім'ям.

Сьогодні послуга доступна у чотирьох містах – Харків, Луцьк, Вінниця, Кривий Ріг. Від 17 лютого жителі міста Київ також можуть звертатися за послугою «Є Малятко» у 14 пологових будинків.

«Є Малятко» є добровільною послугою. Необхідними документами є лише паспорти та реєєстраційні номери облікових карток платників податків батьків (за наявності) та медична довідка від пологового будинку. Для отримання допомоги при народженні варто мати також і реквізити банківського рахунку, на який здійснюватимуться виплати. Отримання послуг безплатне. Винятком є реєстрація місця проживання дитини, адміністративний збір за яку складає 3,6 грн.