Новини

У Хмельницькому активно працює робоча група зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати

Міська влада вживає усіх можливих заходів, направлених на вирішення найактуальніших питань працюючих громадян. Так, 29.11.2017 року робоча група, у складі посадових осіб управління праці та соціального захисту населення, управління торгівлі, ДПІ у м. Хмельницькому та управління Держпраці у Хмельницькій області, провела захід, направлений на легалізацію «тіньових» трудових відносин в мікрорайоні Ракове.

Зокрема, на вул. Гальчевського виявлено швейний цех, у якому здійснюють господарську діяльність два приватних підприємці та які використовують працю як мінімум 20 працівників, з них оформлено 10. З приватними підприємцями проведено роз’яснювальну роботу, в результаті підприємці запевнили, що оформлять працівників у найкоротші терміни.

Також протягом листопада цього року під час аналогічних заходів виявлено 3 швейні цехи та 1 столярний – у мікрорайоні Гречани. За результатами проведених заходів підготовлено звернення на адресу ГУ ДФС у Хмельницькій області та управління Держпраці у Хмельницькій області.

Управлінням праці та соціального захисту населення продовжено практику проведення нарад з питань легалізації «тіньової» зайнятості та «тіньової» заробітної плати, за участю членів робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості. Так, протягом поточного періоду 2017 року проведено 39 нарад, на які запрошувались 1790 роботодавців міста, з них заслухано 763.

Представниками робочої групи, а окрім управління праці та соціального захисту населення активну участь у заходах беруть представники управління торгівлі та ДПІ у м. Хмельницькому, здійснено 80 виходів (двічі на тиждень), за місцем здійснення діяльності суб’єктів господарської діяльності, у різні мікрорайони міста. Роз’яснювальну роботу проведено серед 1614 роботодавців, в ході якої 751 працівник повідомив про те, що він не оформлений.

Цьогоріч значна увага приділена проведенню роз’яснювальної роботи на ринках, оскільки ринки міста забезпечують робочими місцями, включаючи торговельні місця та супутню інфраструктуру, близько 18 тисяч осіб.

Протягом 11 місяців 2017 року, з метою роз’яснювальної роботи, здійснено 56 виходів на ринки міста (двічі на тиждень). Охоплено понад 14,8 тисяч торгових місць. Розповсюджено майже 5,5 тисяч пам’яток.

За інформацією ДПІ у м. Хмельницькому, за результатами проведеної роботи у 2017 році укладено трудові угоди з понад 3-ма тисячами працівниками та залучено до державної реєстрації, як суб’єктів господарської діяльності, близько 2,5 тисяч громадян.

Управлінням праці та соціального захисту населення проведено аналіз звітності, поданої роботодавцями до ДПІ у м. Хмельницькому за жовтень 2017 р., порівняно з січнем поточного року, та встановлено:

- кількість СГД, що використовують найману працю, збільшилась на 405 або 7,3% (з 5583 до 5988);

- загальний фонд оплати праці по місту збільшився на 97,9 млн грн або 29,5% (з 331,6 до 429,5 млн грн);

- середня зарплата працівників збільшилась на 1247,7 грн. або 32,2% (з 3872 грн до 5120 грн).

Середній розмір зарплати штатних працівників на підприємствах, що звітують до органів статистики, за 9 місяців 2017 року у місті Хмельницькому становив 5724,0 грн – збільшився порівняно з відповідним періодом 2016 року на 1 768 грн. або 44,7%.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!