Новини
У Центрі реабілітації «Родинний затишок» на підтримку «Сонячних людей» організували флешмоб
Уже тринадцять років поспіль 21 березня світ відзначає Міжнародний день людей з синдромом Дауна. Мета – привернути увагу суспільства до проблем тих, хто має особливі потреби, повязані з цим генетичним захворюванням. Дата 21 березня не випадкова, вона символізує унікальну для людей із синдромом Дауна наявність 3-ї копії 21-ї пари хромосом.
Центр комплексної реабілітації «Родинний затишок» також долучився до всесвітнього флешмобу «Lots of socks», під час якого усі присутні мали можливість одягнути різнокольорові, яскраві шкарпетки і продемонструвати, як це бути не таким, як всі і привертати до себе погляди перехожих.
Фахівці та підопічні Центру впевнені, що відчувши на собі дивні погляди, люди почнуть розуміти «сонячних осіб».
«Одягнувши сьогодні різнокольорові шкарпетки або приколовши їх до одягу, ми викликаємо підвищену увагу оточуючих, як це щодня трапляється із людьми, що страждають від недуги та хочемо бути солідарними із ними» – кажуть фахівці Центру реабілітації. З одного боку, одягнути різні шкарпетки це гра, веселий і безтурботний крок, з іншого боку, це можливість трішки зрозуміти, з чим доводиться стикатися людям з «сонячним синдромом» - відчувати себе не таким як усі, відчувати на собі критичні і пильні погляди.
До Центру реабілітації «Родинний затишок» завітали студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, які разом з підопічними малювали різнокольорові шкарпетки, співали, танцювали та демонстрували свою творчість у різноманітних шкарпетках.
«Сонячні особи», як і всі люди з особливими потребами в Україні, мають відчувати себе рівноправними членами суспільства та бути захищеними і щасливими. Власним прикладом ми демонструємо, що толерантність і любов до ближнього – це ті основоположні цінності, які мають єднати український народ», – зазначила директор Центру комплексної реабілітації «Родинний затишок» Антоніна Корчинська.
Людям з синдромом Дауна, дійсно складніше розвиватися, ніж звичайним людям, але вони можуть читати, писати, малювати, їздити на велосипеді, займатись музикою або спортом. А ще вони можуть дружити, захоплюватися, закохуватися, бути щасливими і робити щасливими інших. Як будь-хто з нас, кожна людина з синдромом Дауна унікальна. У неї свій характер свої можливості, свої інтереси. І вже, звичайно, вона гідна поваги хоча б за те, що щодня долає труднощі, не знайомі нам.
Свою інтелектуальну відмінність люди з синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх. Вони дуже добродушні, життєрадісні і позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються, тим менш помітно відставання в розвитку, краще психічний і фізичний розвиток таких людей.