Новини
У бібліотеці представили виставку студії «Малювання як ART-терапія»
Літературно-мистецька вітальня Центральної публічної бібліотеки Хмельницької громади 1 серпня презентувала у себе нову виставку художніх робіт учасників студії «Малювання як ART-терапія». Експозиція має назву «І пензлем, і словом — про ЗСУ» і є продовженням попередньої однойменної.
Студію «Малювання як ART-терапія» у нашому місті заснував художник Володимир Півень. Він у громаді організовує не тільки мистецькі події, а й бере активну участь у літературному житті. Є членом Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України».
Це вже четверта виставка студії у Центральній публічній бібліотеці, водночас друга, де поєднані й мистецтво пензля, і українського поетичного слова. Головна ідея — прослідковування перетворення словесної образності на зображальну.
Розповідає пан Володимир: «Загалом виставок нашої студії вже понад 10, 2 — зарубіжних. Я пишаюся нашими студійцями. Студія незвична. Ми не ставимо завдання вчити академічного малюнка. Основна мета — отримати якесь заспокоєння, відчути час, в якому живемо, прослідкувати його через події, через літературні твори. Ми читаємо вірші, розбираємо, обговорюємо глибинні смисли. А вже тоді починаємо працювати над трансформацією, зміною форми. Наш медіатор-посередник — знак як сигнал, як меседж».
Роботи експозиції створено за мотивами творів письменників, переважно членів обласного осередку ВТС «КЛУ» та міської літературної спілки «Поділля». Автори: Роман Адамович, Володимир Комісарук, Ігор Білий, Михайло Мілян, Неля Нагорянська, Володимир Захар'єв, Микола Хоружий, Жанна Олійник, Володимир Олійник, Галина Корицька, Світлана Зозуля, Ніна Кордонська, Надія Вітвіцька, Микола Чевелюк, Марія Лисайчук, Віталій Свінц, Петро Староста, Наталія Мазур, Катерина Бучуляк. Більшість з них завітали на презентацію, де зачитували свої вірші та коментували, чи впізнали малюнок, написаний за їхнім твором, наскільки художникам вдалося передати основну ідею.
Неля Нагорянська відзначила, що у кожній картині знайшла те, що зараз у її душі, що живе у поезії, в прозі. Володимир Олійник зауважив, що керівник студії разом зі студійцями тримають культурний фронт, консолідують літераторів, цікаво інтерпретуючи поезію. А Микола Чевелюк продекламував власний вірш про студію та його очільника.
Усі взяті за основу для малюнків літературні твори написано під час війни. Тому художні роботи є суголосними теперішнім подіям. Більшість демонструють здатність боротися і віддати власне життя заради перемоги. Присутня на них актуальність, експресія — рух, ідея, котра чітко читається.
На захід запросили і мистецтвознавців, представників художніх музеїв: Олену Фідрю, Дмитра Михайловського, Анну Кравчук та інших. Вони поділилися своїми професійними рефлексіями щодо виставки. Пані Олена відзначила, що якраз через такі плакати значно доступніше сприймати та аналізувати воєнні події. Особливо дітям вони допомагають зрозуміти війну та постійно мати переконання у тому, що ми переможемо.
Також подію у книгозбірні доповнили виступами лауреата всеукраїнських конкурсів дуету «Червона ружа» (Оксана Малінковська та Валентина Українка). Артисти виконали «Нас весна не там зустріла», «Паляниця».
Додамо, що виставка малюнків «І пензлем, і словом — про ЗСУ» експонуватиметься у читальному залі Центральної публічної бібліотеки ще близько місяця. Запрошуємо знайомитися з плакатами студії «Малювання як ART-терапія» всіх охочих.