Новини

Триває робота над розробкою програми зайнятості населення міста на 2018-2020 роки

Розпорядженням Хмельницького міського голови Олександра Симчишина створено робочу групу з розробки проекту Програми зайнятості населення міста Хмельницького на 2018-2020 роки, яку очолив заступник міського голови Андрій Бондаренко. Вчора відбулося її перше засідання.

«Управління праці та соціального захисту населення уже попередньо попрацювало над цією Програмою й уже є її проект. Ми повинні всесторонньо розглянути цю програму, аби структурні підрозділи міської ради, установи та організації, які мають безпосереднє відношення до соціального захисту і зайнятості населення, внесли до проекту свої конструктивні пропозиції», - зазначив заступник міського голови Андрій Бондаренко.

Проект спрямований на забезпечення запобігання масовому безробіттю, кількісну і якісну збалансованість ринку праці, вжиття комплексу заходів щодо сприяння працевлаштуванню шляхом здійснення активної політики на ринку праці і надання соціальної та матеріальної підтримки громадянам, які потребують соціального захисту. Як зазначалося у ході засідання, нова Програма зайнятості населення вирізняється від попередньої тим, що у ній передбачені заходи стосовно працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих учасників антитерористичної операції, які потребують адаптації до мирного життя.

Програмою передбачається здійснення заходів, спрямованих на створення умов забезпечення зайнятості хмельничан та їх соціального захисту від безробіття, збереження існуючих та створення нових робочих місць. Основними завданнями є сприяння повній, продуктивній та вільно обраній зайнятості населення, спрямованій на підвищення рівня його життя та забезпечення регулювання та "детінізації" ринку праці, посилення соціального захисту від безробіття.

В основу Програми покладені статистичні дані, прогнозні розрахунки ринку праці, з урахуванням соціально-економічного розвитку міста та ринку праці.

Основними напрямками реалізації Програми є: створення сприятливих умов для інвестування в економіку міста та надання всебічної підтримки інвесторам, які створюють нові робочі місця; сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, який відіграє одну із провідних ролей в економіці міста, у тому числі в сфері працевлаштування населення; сприяння збереженню наявних та створенню нових робочих місць; оперативне реагування на загрозу масового вивільнення; здійснення активних заходів щодо легалізації «тіньової» зайнятості; забезпечення надання комплексу різноманітних профорієнтаційних послуг безробітним, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, шкільній молоді та неповнолітнім, котрі не навчаються і не працюють; сприяння у працевлаштуванні громадянам, які потребують соціального захисту тощо.

Члени робочої групи не лише обговорили проект майбутньої програми, але й підбили підсумки попередньої Програми зайнятості населення міста, розрахованої на 2015-2017 роки. З інформацією присутніх ознайомив начальник управління праці, соціального захисту населення Словян Воронецький. Так він зазначив, що на виконання заходів Програми зайнятості населення м. Хмельницького на 2015-2017 роки управлінням праці та соціального захисту населення у 2017 році проведена значна робота, направлена на легалізацію «тіньової» зайнятості в місті, підвищення рівня заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати. У місті працює робоча група зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» ЗП, якою здійснюється контроль за гарантій встановлених чинним законодавством. Протягом 2017 року організовано та проведено 6 засідань робочої групи під головуванням заступників міського голови та безпосередньо міського голови, на які запрошувались 99 суб’єктів господарювання.

У зв’язку із мораторієм на перевірки (введено 3 листопада 2016 року), управлінням проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота. Роботодавці запрошувались на наради за участю членів робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості та «тіньової» заробітної плати. Проведено 42 наради. Запрошувались майже 2 тисячі суб’єктів господарської діяльності, понад 800 з них заслухано. Встановлено, що у 80% роботодавців, що запрошувались, середній розмір ЗП збільшився на 841 грн. або на 37%. Це свідчить про те, що роботодавці міста готові до діалогу з владою міста та позитивно сприймають рекомендації робочої групи.

Протягом 2017 року організовано та взято участь у 87 інформаційно –роз’яснювальних заходах, обстеженнях, які проводяться двічі на тиждень, за місцем здійснення діяльності СГД, в різних мікрорайонах міста. Охоплено 1733 суб’єкти господарювання. В ході заходів 834 громадянина повідомили про те, що вони не оформлені. Інформація за результатами здійснених заходів направлялась на адреси ГУ ДФС, управління Держпраці у Хмельницькій області, Хмельницького міського центру зайнятості.

У 2017 році значна увага була приділена проведенню роз’яснювальної роботи на ринках. Здійснено 57 виходів на ринки міста. Серед роботодавців та найманих працівників розповсюджено понад 5,5 тис. пам’яток. Охоплено майже 15,3 тис. торгових місць. У червні 2017 року розміщено 10 біг-бордів у різних мікрорайонах міста та 10 сіті-лайтів на тему важливості оформлення легальних трудових відносин.

Окрім звичних заходів, управлінням праці та соціального захисту населення започатковано практику відвідування швейних, столярних та інших виробничих приміщень. З листопада 2017 року здійснено 6 виїздів (19 підприємців).

Згідно проведеного аналізу звітності, поданої роботодавцями до ДПІ у м. Хмельницькому за грудень 2017 року, порівняно з січнем 2017 року, встановлено: кількість СГД, що використовують. найману працю, збільшилась на 467 (9%) (з 5583 до 6050); кількість працівників збільшилась на 2280 або на 2,7%(з 85 633 осіб до 87 913 осіб); ФОП по місту збільшився на 193,5 млн. грн. або 58,4% (з 331,6 до 525,1 млн. грн.); середня ЗП працівників збільшилась на 2100,7 грн. (54%) (з 3872 грн. до 5973 грн.).

2017 року у місті створено 3985 нових робочих місць.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!