Новини

Синьо-жовтий Прапор Незалежності передано Хмельницькій міській раді

15 жовтня далекого вже 1989-го року відбулися установчі збори Хмельницької міської організації Народного Руху України. Ці збори були за наказом комуністичної влади розігнані міліцією. Більше десяти учасників зборів були заарештовані. Велика кількість рухівців зазнавали переслідувань з боку тодішньої влади. Але, не зважаючи на переслідування та утиски, саме ці люди наближали час Незалежності України.

З нагоди річниці у зеленій залі міської ради зібралися активісти та організатори Народного Руху на Хмельниччині, учасники установчих зборів міської організації, делегати першого рухівського з’їзду. Учасників зібрання привітав секретар міської ради Михайло Кривак.

Звертаючись до учасників урочистостей, він наголосив на значному вкладі Народного Руху України у здобутті незалежності нашої Батьківщини.

«Народний Рух у 1989 році був не просто громадсько-політичним об’єднанням, а, насамперед, єдиним противником радянської тоталітарної системи, зумів об’єднати всі демократичні сили навколо головної мети – державної незалежності, - зазначив Михайло Кривак.- Честь і шана тим хмельничанам, які у період становлення організації були активними провідниками «рухівської» ідеї, самовіддано боролись за здобуття Україною незалежності, а нині продовжують наполегливу роботу, спрямовану на перетворення українського суспільства у справжню державницьку націю».

З побажаннями міцного здоров’я, особистого щастя, наснаги і миру секретар міської ради вручив відзнаки міського голови найактивнішим учасникам РУХу, патріотам України, які першими піднімали Український Прапор та боролися за Незалежну Українську Державу. Почесних відзнак удостоєні Володимир Кузьма, Іван Ваколюк, Володимир Любуня, Микола Бойко, Світлана Ширенкова.

У свою чергу учасники установчих зборів Хмельницької міської організації Народного руху України на чолі з Віктором Кліщем подарували перший Український прапор, який було встановлено того часу у Хмельницькому, на високому флагштоці у сквері біля кінотеатру імені Чкалова (тепер імені Т. Шевченка). Історичну реліквію зберіг і передав міській раді колишній працівник міліції, а тепер завідувач відділу роботи із зверненнями громадян міської ради Анатолій Савченко. Відтепер історичний Прапор знаходитиметься у міській раді.

«Цей Прапор – реліквія. Він має обов’язково зберігатися під склом. Там має бути табличка з коротким описом. Висловлюю вам найщиріші слова вдячності за його збереження», - наголосив Михайло Кривак.

Учасники заходу мали нагоду поспілкуватися один з одним, пригадати час, коли самі були причетні до процесу становлення Української держави.

 

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!