Новини
Страсбург, Штутгарт і Дрезден спільно підтримують Хмельницький
Нова міжнаціональна співпраця: Страсбург, Штутгарт і Дрезден спільно підтримують місто Хмельницький. Солідарність залишається непорушною навіть через рік після вторгнення росії в Україну.
Рівно рік тому російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення на територію всієї України, спровокувавши трагічну війну, яка призвела до масового руйнування цивільної та енергетичної інфраструктури, жахливих людських страждань серед цивільного населення та напливу понад 8 мільйонів біженців до Європи.
Численні виклики, пов'язані з поверненням війни на європейську землю всупереч усім нормам міжнародного права, викликали безпрецедентний сплеск солідарності з українським народом на всьому континенті. Поряд з державами та іншими учасниками надзвичайної допомоги, асоціативними та громадськими ініціативами, європейські органи місцевого самоврядування посіли повноправне місце в цій величезній хвилі мобілізації та підтримки українського народу.
Сьогодні, продовжуючи мобілізацію через ці різні канали солідарності, міста Штутгарт (побратим Страсбурга з 1962 року), Дрезден (побратим Страсбурга з 1990 року) та Страсбург, європейська столиця демократії, місцезнаходження Ради Європи та Європейського Парламенту, бажають спрямовувати свої зусилля для підтримки міста Хмельницького. Це солідарне партнерство підкреслює центральну і важливу роль, яку відіграють українські муніципалітети, що знаходяться на першій лінії захисту населення та забезпечують надання суспільних послуг, необхідних для виживання кожного. Таким чином, три міста спільно вирішили спрямувати свою підтримку, допомогу, досвід місту Хмельницькому. Це місто розташоване на заході України, з населенням близько 300 000 мешканців, є володарем Призу Європи 2021 року, що присуджується Парламентською Асамблеєю Ради Європи. Цей приз увінчує його прагнення до європейської та міжнародної інтеграції, а також зусилля в галузі екологічних і соціальних трансформацій та участі громадян.
Мер міста Страсбурга Жанна Барсегян: «Таке партнерство між двома німецькими містами, французьким містом та українським містом дозволить як сприяти європейській солідарності з «мужнім українським народом», лауреатом премії Сахарова 2022 року, присудженої Європейським Парламентом, так і зміцнити франко-німецьке співробітництво в рік святкування 60-ї річниці Єлисейського договору, закріплюючи примирення між двома країнами».
Мер міста Дрездена Дірк Гілберт зазначає: «Цей новаторський формат чотиристороннього партнерства дає нашому місту Дрездену можливість підтримати українців в їхній країні та особливо в місті Хмельницькому. Ми можемо запропонувати цільову підтримку, орієнтовану на місцеві потреби. Крім того, таке чотиристороннє солідарне партнерство дає можливість якнайкраще використати спільний досвід».
Мер Штутгарта, доктор юридичних наук Франк Ноппер додає: «Це партнерство чотирьох міст має стати знаком дружби, підтримки та солідарності. Чотири міста поділяють наші ліберальні європейські цінності. Це четвірка за мир та свободу. На основі співпраці між містами ми хочемо рухатися до спільного майбутнього для народів Європи».
Хмельницький міський голова, кандидат історичних наук Олександр Симчишин: «З перших годин повномасштабного вторгнення росії в Україну ми відчули абсолютну підтримку наших європейських міст-партнерів. Допомога як на дипломатичному, так і на матеріальному рівнях не припинялася ні на день. Тому, ми впевнені, що ця чотиристороння співпраця у форматі, який досі не використовувався, відкриє нові можливості для всіх її учасників. Ми сталі у своєму прагненні стати членами великої європейської родини і впевнені у спільному майбутньому після Перемоги у війні. Дякую усім містам-учасникам цієї унікальної угоди за солідарність з українським народом!».
Після перших неформальних обмінів думками між представниками чотирьох міст, влітку цього року міські голови Страсбурга, Штутгарта, Дрездена, Хмельницького підпишуть чотиристоронню угоду про партнерство за умови її попереднього затвердження муніципальною владою кожного з міст.
Страсбург, Штутгарт та Дрезден були сильно мобілізовані протягом усього 2022 року, як з позиції прийому та інтеграції українських біженців на своїх територіях, так і з політичної підтримки України європейськими мережами міст, через символічні та культурні дії, фінансування відправки гуманітарної допомоги через взаємні домовленості або через свої міста-побратими в країнах, які межують з Україною, таких як Польща.