Новини

Спостережна комісія виконкому міської ради звітує про роботу у І півріччі 2017 року

Сприянням у вирішенні питань реабілітації, соціальної адаптації, працевлаштування та побутового влаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі, контролем за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб покликана займатися спостережна комісія виконавчого комітету Хмельницької міської ради.

За І півріччя 2017 року відбулося 5 засідань спостережної комісії. На засіданнях комісії розглядаються подання адміністрації Хмельницького слідчого ізолятору Центрально-західного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції про умовно - дострокове звільнення від відбування покарання засуджених. Розглянуто 2 справи відносно 2 засуджених, які перебувають в Хмельницькому слідчому ізоляторі Центрально-західного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції та прийнято по них позитивні рішення.

15 лютого 2017 року відбулося засідання спостережної комісії на якому розглядалося подання адміністрації Хмельницького слідчого ізолятору про застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання стосовно однієї особи та здійснено обстеження соціально-побутових умов тримання осіб в Хмельницькому СІЗО. В ході обстеження було проведено перевірку належності санітарно-гігієнічних, побутових умов тримання осіб, щодо яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою, осіб засуджених до арешту, жінок та неповнолітніх в Хмельницькому слідчому ізоляторі, рівня забезпечення належного харчування, організації та стану проведення санітарної обробки осіб, дезинфекції їх одягу та речей, рівня забезпечення медпрепаратами для надання невідкладної та іншої медичної допомоги. Було оглянуто лазні, камери, медичну чаcтину. За результатами перевірки було складено акт.

23 березня 2017 року спостережною комісією виконавчого комітету Хмельницької міської ради було проведено виїзне засідання в Хмельницькому слідчому ізоляторі для осіб, які звільняються з місць позбавлення волі. В рамках заходу учасники семінару були поінформовані про стан ринку праці регіону, актуальні професії, порядок реєстрації як безробітних в центрі зайнятості з метою працевлаштування, послуги служби зайнятості щодо можливості пошуку підходящої роботи та додаткові гарантії у працевлаштуванні осіб, звільнених з місць позбавлення волі, професійного навчання, організації та проведення оплачуваних громадських робіт, що мають корисну спрямованість.

14 квітня 2017 року напередодні Великодня спостережною комісією було проведено виїзне засідання в Хмельницькому слідчому ізоляторі. В ході засідання члени комісії привітали затриманих осіб та осіб, які відбувають покарання в СІЗО. В рамках заходу члени спостережної комісії разом з фізичною особою-підприємцем Гакалом В. В. (Фамільний Дім Вишуканих Солодощів “Насолода”) та Пастором Християнської церкви “Зоря Життя” Олександром всім засудженим давали паски.

30 травня 2017 року відбулось засідання спостережної комісії, на якому розглядались матеріали стосовно застосування умовно-дострокового звільнення щодо однієї особи. Крім цього 30 травня для осіб, які утримуються в Хмельницькому СІЗО було проведено свято — День останнього дзвоника. Члени спостережної комісії привітали всіх зі святом, дали поради щодо подальшого життя, вчинків, належної поведінки, надали настанови щодо їх становлення на шлях виправлення.

27 червня 2017 року до Дня Конституції України в Хмельницькому слідчому ізоляторі за ініціативою спостережної комісії виконавчого комітету Хмельницької міської ради членом Хмельницької міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, заступником завідувача юридичного відділу Хмельницької міської ради А.В. Крамар було розроблено лекцію на тему: «Конституція України — основний закон держави» з метою ознайомлення осіб, що перебувають під вартою та засуджених осіб, що відбувають покарання з походженням терміну “конституція”, основними джерелами конституційного права, історією українського конституціоналізму, новітнім конституційним процесом в Україні.

Загалом за I півріччя 2017 року спостережна комісія проводила свою діяльність згідно затвердженого плану роботи, в ході якої здійснювались організація та безпосередній громадський контроль за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, організації виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, наданні допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

На виконання Положення про спостережні комісії, комісія веде облік осіб умовно-достроково звільнених від відбування покарання, щодо яких встановлений громадський контроль. У І півріччі 2017 року на облік поставлено 37 осіб.