Новини

Сплачувати за послуги - обов’язок кожного!

Для стабільного функціонування житлово-комунального господарства вирішальне значення має сумлінне ставлення громадян до оплати за отримані послуги. Аналіз стану розрахунків мешканців міста Хмельницького за спожиті від початку поточного року комунальні послуги свідчить про те, що не всі хмельничани свідомо ставляться до обов’язку вчасно сплачувати за звичні зручності: воду, тепло, обслуговування житла тощо.

Заборгованість жителів міста за всі види житлово-комунальних послуг, що надаються комунальними підприємствами міста, станом на 1 жовтня 2018 року становить понад 83,4 млн грн.

На порозі опалювального сезону дещо покращилась ситуація із розрахунками за послуги теплопостачальних підприємств. Зокрема, рівень оплати хмельничан теплопостачальним підприємствам у вересні склав 158,2 %. Однак, станом на 1 жовтня заборгованість жителів обласного центру перед теплопостачальниками залишається майже 38,3 млн грн.

За послуги, які надають муніципальні управляючі компанії, на 1 жовтня поточного року хмельничани мають борг більше 22,2 млн грн. Від початку року цей борг збільшився майже на 12 млн грн. Найнижчий відсоток проплат за січень-вересень 2018 року у УМКах «Дубове» – 71,9%, «Центральна» – 76,5%, «Південно-Західна» – 77,6%.

Непоганий рівень розрахунків у вересні 2018 року спостерігався у міському комунальному підприємстві "Хмельницькводоканал" – 136,6%. Однак, борг населення перед підприємством станом на 1 жовтня 2018 року також залишається достатньо великим та складає понад 18 млн грн.

За вивіз твердих побутових відходів на початок жовтня хмельничани заборгували ХКП "Спецкомунтранс" майже 4,9 млн грн. Від початку року заборгованість збільшилась на 2,4 млн грн.

Негативний досвід інших українських міст мав би стати для хмельничан певною засторогою - якщо хочемо отримувати послуги від комунальників, зобов'язані вчасно платити за ці послуги.

Нині ж ситуація досить непроста. Якщо така тенденція збережеться, тоді й хмельничанам доведеться розпрощатися із звичним комфортом.

Зважаючи на це, міська влада закликає хмельничан усвідомити, що від вчасності та повноти оплати за спожиті комунальні послуги прямо залежить якість та повнота надання цих послуг, якісна робота житлово-комунального господарства міста під час опалювального сезону.