Новини

Сплачувати за послуги - обов’язок кожного!

Для стабільного функціонування житлово-комунального господарства вирішальне значення має сумлінне ставлення громадян до оплати за отримані послуги. Аналіз стану розрахунків мешканців міста Хмельницького за спожиті від початку поточного року комунальні послуги свідчить про те, що не всі хмельничани свідомо ставляться до обов’язку вчасно сплачувати за звичні зручності: воду, тепло, обслуговування житла тощо.

Заборгованість жителів міста за всі види житлово-комунальних послуг, що надаються комунальними підприємствами міста, станом на 1 вересня 2018 року становить понад 83,3 млн грн.

Не може не турбувати також той факт, що останнім часом спостерігається негативна тенденція щодо розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги. Так, лише від початку поточного року сума заборгованості зросла майже вдвічі.

Традиційно під час літа дещо покращилась ситуація із розрахунками за послуги теплопостачальних підприємств. Зокрема, рівень оплати хмельничан теплопостачальним підприємствам у серпні склав 148,9 %. Однак, станом на 1 вересня заборгованість жителів обласного центру перед теплопостачальниками залишається майже 39 млн грн.

За послуги, які надають муніципальні управляючі компанії, на 1 вересня поточного року хмельничани мають борг більше 19,3 млн грн. Від початку року цей борг збільшився на понад 11,5 млн грн. Найнижчий відсоток проплат за січень-серпень 2018 року у УМКах «Дубове» – 69,4%, «Центральна» – 74,3%, «Південно-Західна» – 75,2%.

Не зважаючи на низку жорстких заходів, що вживаються до злісних боржників міським комунальним підприємством "Хмельницькводоканал", борг населення перед підприємством за січень-серпень зріс на понад 11 млн гривень. Заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення станом на 1 вересня 2018 року складає близько 20,5 млн грн. Рівень проплат хмельничан за цей вид послуг за серпень ставить лише 87,4%.

За вивіз твердих побутових відходів на початок вересня хмельничани заборгували ХКП "Спецкомунтранс" 4,5 млн грн. Від початку року заборгованість збільшилась на 2,1 млн грн.

Негативний досвід інших українських міст мав би стати для хмельничан певною засторогою - якщо хочемо отримувати послуги від комунальників, зобов'язані вчасно платити за ці послуги.

Нині ж ситуація досить непроста. Якщо така тенденція збережеться, тоді й хмельничанам доведеться розпрощатися із звичним комфортом.

Зважаючи на це, міська влада закликає хмельничан усвідомити, що від вчасності та повноти оплати за спожиті комунальні послуги прямо залежить якість та повнота надання цих послуг, якісна робота житлово-комунального господарства міста під час опалювального сезону.