Новини

Соціальний готель у Хмельницькому – прихисток для потерпілих від домашнього насильства та внутрішньо переміщених осіб

Триває щорічна міжнародна акція «16 днів проти насильства», ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. З 25 листопада по 10 грудня тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу, у тому числі й України, активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: підвищити рівень розуміння та обізнаності співвітчизників про всі форми насильства, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Щоб допомогти громадянам, які потрапили у скрутну життєву ситуацію і втратили власні домівки, повернутися до нормального життя у Хмельницькому працює міський центр соціальної підтримки та адаптації, що знаходиться на вулиці Житецького, 22.

У 2017 році рішенням Хмельницької міської ради у Центрі створено відділення підтриманого проживання (соціальний готель), що розраховане на тимчасове проживання осіб, які опинились в складних життєвих обставинах. Основним завданням якого є забезпечення сімей та одиноких громадян, які потребують соціального захисту, тимчасовим житлом. Саме у соціальному готелі люди, які опинились у кризовій життєвій ситуації (постраждали від домашнього насильства, або насильства за ознаками статі, конфліктів у родині, від пожежі, а також внутрішньо переміщені особи), можуть поселитися на термін до шести місяців.

«Спочатку працювало лише праве крило готелю, яке було обладнано 5-ма житловими кімнатами на 16 ліжко-місць, кухнею та санвузлом. З лютого 2020 року, після реконструкції другої черги будівлі, почало працювати ліве крило, в якому облаштовано 6 кімнат на 16 ліжко-місць, також кухня та санвузол. Наразі у соціальному готелі є 11 житлових кімнат на 32 ліжко-місця, дві кухні та стільки ж санвузлів. Кухні облаштовані побутовою технікою (холодильниками, пральними машинами, електроплитами, бойлерами), кімнати – меблями та іншим необхідним для комфортного проживання інвентарем. З 2017 року послугами соціального готелю скористалися 59 осіб, з яких 20 потерпілих від домашнього насильства. Зараз тут проживають 25 людей» - зазначив директор Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації Дмитро Старцун.

Рішення про дозвіл поселення приймає управління праці та соціального захисту населення.

У соціальному готелі надають такі послуги:

  • підтримане проживання мешканців «Соціального готелю», це не лише забезпечення меблями, побутовою технікою та іншим інвентарем, необхідним для комфортного проживання, ведення обліку та індивідуальних планів кожного мешканця, але й надання психологічних, юридичних та медичних послуг працівниками Центру в межах своєї компетенції;
  • інформування з будь яких питань в межах компетенції працівників центру;
  • консультування координаційне, аналітичне, юридичне та психологічне;
  • соціальна адаптація, послуга, яка містить комплекс заходів, необхідних для процесу активного гармонійного пристосування до соціального життя осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • соціальна інтеграція та реінтеграція, під час якої здійснюється допомога в отриманні/знятті реєстрації місця проживання/перебування, відновлення втрачених документів, а також видача документів (довідок, посвідчень) тощо;
  • представництво інтересів, юридичні послуги, які надає юрисконсульт, в межах своєї компетенції, а також паспортист центру.
  • натуральна допомога надається за потреби особам, які опинились у скрутному матеріальному становищі.

Загалом впродовж 2020 року, з січня по листопад, Хмельницький міський центр соціальної підтримки та адаптації надав майже 51 тис. послуг 483 громадянам.

 

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!