Новини

Роботодавці міста готові до діалогу з міською владою

Міська робоча група з питань легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати продовжує роботу, направлену на дотримання трудового законодавства.

Так, 17 січня в управлінні праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради проведено засідання, на яке запросили керівників та бухгалтерів підприємств, які подають звітність до органів державної статистики, та у працівників яких середній розмір заробітної плати значно нижчий, ніж в середньому по місту (до прикладу, в листопаді 2018 року середня зарплата у місті становила майже 6300 грн.).

Із запрошених керівників 35 підприємств заслухано 22 представника.

До відома роботодавців доведено, що протягом минулого року представники робочої групи з легалізації трудових відносин відвідали понад 1800 суб’єктів господарювання. Більшість з роботодавців готові до діалогу з міською владою і легалізовують працівників та їх заробітну плату.

Наприклад, впродовж січня-листопада 2018 року кількість роботодавців, які використовують найману працю, збільшилась в місті на 712 суб’єктів або 11,8% (з 6015 СГД до 6727 СГД), а кількість застрахованих осіб (працівників) – на 7 тис. 749 осіб або 9,1% (з 85383 до 93132). Також збільшилась середня заробітна плата найманих – на 1019 грн. і становила 6286 грн. (в січні 2018 р. – 5 267 грн.)

Роботодавцям вкотре наголошено на відповідальності за порушення трудового законодавства, зокрема на тому, що за одного неоформленого працівника та за виплату заробітної плати «в конверті» передбачено штраф у розмірі 125,2 тис.грн і що не варто ризикувати своїм бізнесом, оскільки розмір штрафу в рази більший, ніж сума податків, які необхідно сплатити протягом року за цього ж працівника.

Представникам бізнесу повідомлено, що віднедавна управління праці та соціального захисту населення наділено повноваженнями щодо проведення інспектувань, за наслідками яких, в разі виявлення порушення трудових прав працівників, можливе накладення штрафних санкцій (минулого року винесено штрафних постанов на суму 1 млн. 269,6 тис. грн).

Відділ праці управління праці та соціального захисту населення наголошує, що метою заходів, що вживаються, є не накладення штрафів та притягнення роботодавців до відповідальності, а нагадування про те, що у місті Хмельницькому трудові відносини мають бути офіційними та максимально прозорими задля успішного ведення бізнесу та гідної мотивації до праці у працівників.

Робота, направлена на підвищення рівня заробітної плати та легалізацію трудових відносин, буде проводитись і надалі.

До уваги хмельничан! У разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю ви можете звертатись до управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 32 або за номерами телефонів відділу праці: 70-41-46, 65-22-81, 65-73-90.

 

 

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!