Новини

Робота, направлена на дотримання законодавства про працю роботодавцями міста, продовжується

Зокрема, управління праці та соціального захисту населення вживає превентивних заходів щодо легалізації «тіньових» трудових відносин та відповідно наповнення бюджету міста Хмельницького.

Днями в приміщенні управління відбулося підсумкове засідання за участю членів робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати.

Окрім підбиття підсумків, на засіданні заслухано 18 роботодавців, зокрема 8 роботодавців, у яких під час відвідувань було виявлено неоформлених працівників (у тому числі орендарів комунальних приміщень). Шестеро з них повідомили, що після візиту інспекторів праці було оформлено 9 працівників, адже ніхто не хоче ризикувати своїм бізнесом, оскільки розмір штрафу за неоформленого працівника в рази більший, ніж сума податків, які необхідно сплатити протягом року за цього ж працівника.

Також заслухано 10 роботодавців, які займаються швейним бізнесом, та у працівників яких середній розмір заробітної плати значно нижчий, ніж в середньому по місту.

Представники швейного бізнесу нарікали, що протягом останніх років існує суттєва проблема з підбором кваліфікованих кадрів, зокрема, у зв’язку із від’їздом працівників за кордон. Також існує проблема недобросовісної конкуренції – легальним швейним цехам важко конкурувати з їх колегами, які не оформляють працівників і таким чином зменшують собівартість продукції.

Увагу «швейників» акцентовано на необхідності створення та дотримання безпечних умов праці (освітлення, вентиляція і опалення, водопостачання і каналізація, пожежна безпека тощо), відповідно до «Правил охорони праці для працівників швейного виробництва», затверджених Наказом МНС України 12.12.2012 року, за № 1416, які поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які використовують найману працю та здійснюють діяльність, пов’язану з виробництвом швейних виробі.

Роботодавцям вкотре наголошено на відповідальності за порушення трудового законодавства, зокрема на тому, що за одного неоформленого працівника та за виплату заробітної плати «в конверті» передбачено штраф у розмірі 111,7 тис.грн.

Відділ праці управління праці та соціального захисту населення звертає увагу роботодавців, що метою заходів, що вживаються, є не накладення штрафів та притягнення роботодавців до відповідальності, а нагадування про те, що в місті Хмельницькому трудові відносини мають бути офіційними та максимально прозорими, задля успішного ведення бізнесу та гідної мотивації до праці у працівників.

Робота, направлена на підвищення рівня заробітної плати та легалізацію трудових відносин, буде проводитись і надалі.

Шановні працівники! У разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, ви можете звертатись до управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 32 або за телефонами у відділі праці: 70-41-46, 65-22-81 та 65-73-90.

 

 

За інформацією відділу праці

управління праці та соціального захисту населення

 

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!