Новини

Робота над покращенням показників прозорості Хмельницької міської ради

Питання прозорості, відкритості та підзвітності влади було одним з ключових пунктів передвиборчої програми міського голови Олександра Симчишина. За більш ніж два роки роботи на посаді він уже встиг реалізувати не один проект, що робить інформацію доступнішою: сервіс "Відкрите місто", "Відкритий бюджет", електронні способи комунікації з мешканцями, публічні звіти про роботу в прямих ефірах тощо. За дослідженням компанії Transparency International Ukraine Хмельницький посів 14 місце у рейтингу прозорості міст. Для того, щоб у майбутньому бути максимально прозорими та доступними, тут вирішили врахувати помилки та виправити їх.

За аналіз недопрацювань міської ради та складання пропозицій взявся громадський активіст Олег Черненко та ГО "Хмельницька ініціатива:

"Зараз маємо новий сайт міськради, який проходить тестування, – пояснює Олег. – Саме його ми можемо доповнити інформацією, зробити окремі вкладки, де громадяни могли б побачити ту інформацію, яка їх цікавить. Проаналізувавши показники, за якими ми «програємо» у рейтингу прозорості, бачимо де їх можна «підтягнути» із найменшими витратами з бюджету, або взагалі без них. Тут буде і електронна черга реєстрації заяв на житло й інформація про житлові приміщення, які знаходяться у власності громади, онлайн черга здійснення капітального та поточного ремонтів житлових будинків, окремий розділ публічних закупівель із даними про всі тендерні операції, здійснені комунальними підприємствами і організаціями, вкладки з актуальними закупівлями. Також буде вкладка «Бюджетний регламент» –  вона міститиме інформацію про етапи та терміни формування і розгляду бюджету».

Міський голова Олександр Симчишин та Олег Черненко підписали символічний меморандум про співпрацю і пообіцяли поділитися результатом його дії через 6 місяців.