Новини

«Робітничі кадри мають відповідати потребам ринку праці»

На цьому наголосила заступник міського голови Галина Мельник під час засідання робочої групи з питань реформування та розвитку професійно-технічних навчальних закладів міста, яку створено відповідно до рішення засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва. До її складу увійшли представники департаменту освіти та науки міської й обласної ради, міського центру зайнятості, федерації профспілок області, депутати міської ради, підприємці міста. На засідання також запрошено керівників ВПУ міста.

Учасники зібрання активно обговорили проблемні питання та визначили шляхи їх вирішення. Зокрема, розглянули питання щодо перспектив реформування та розвитку професійно-технічної освіти Хмельницького, стану фінансування професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) відповідно до регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у профтехнічних навчальних закладах. Також обговорили проект Програми розвитку професійно-технічної освіти міста, рішення, яке було ухвалено на сесії міської ради і надіслано до Міністерства освіти і науки України.

«Ми розробили анкету для підприємців міста. Відповідь в анкетах допоможе краще оцінити ситуацію щодо підготовки спеціалістів для галузі промисловості міста і врахувати думку підприємців при підготовці Програми розвитку професійно-технічної освіти на 2017-2020 роки», - зазначила заступник міського голови, голова робочої групи Галина Мельник.

Усі 6 професійно-технічних училищ, цілісні майнові комплекси яких, відповідно до рішення сесії міської ради, прийнято з державної у комунальну власність, утримуються за кошти міського бюджету. Цьогоріч на фінансування профтехосвіти виділили 80 мільйонів гривень.

«Ці кошти доцільніше було б спрямувати на ремонти та будівництво нових дитячих садочків та шкіл. Тому вважаємо, що Хмельницькому потрібно лише 3 потужних училища, які вартуватимуть місту 45 млн грн, - наголошує заступник міського голови Галина Мельник. – Оскільки місто Хмельницький за обсягами будівництва посідає друге місце після Києва, нам потрібні професії для будівельної галузі: газозварювальники, штукатурники, лицювальники-плиточники, столяри, а ще фахівці з ремонту доріг, рихтувальники кузовів, слюсарі з ремонту автомобілів, токарі, електрозварники на автоматичних та напівавтоматичних машинах. У сфері послуг - кухарі, кондитери, пекарі, швачки, кравці та закрійники…».

«Профтехосвіта підпорядкована облдержадміністрації, лише фінансування здійснюється за рахунок бюджету міста Хмельницького. У травні працювала робоча група в ОДА, на якій місто озвучувало інформацію, що виходячи із тих статистичних даних, у Хмельницькому було працевлаштовано 64% випускників, а це майже 780 учнів ВПУ, які залишились працювати у місті, ми сформували регіональне замовлення у кількості 800 осіб. За це рішення було проголосовано в ОДА і рекомендовано профтехосвіті міста Хмельницького. Натомість до нас надійшло розпорядження, в якому для Хмельницького доводиться інша цифра – 1150 місць за кошти бюджетів міст обласного значення. Станом на сьогодні ПТНЗ Хмельницького уже набрали 864 учня, що значно перевищує регіональне замовлення. А це питання фінансування. Середня вартість витрат на одного учня ВПУ становить 32 тис. грн, це більше, ніж дитина в дитячому садочку і спецзакладах міста» - додав директор департаменту освіти та науки Роман Миколаїв.

Єдиним варіантом продовження фінансування закладів профтехосвіти з казни міста є дотримання обсягів регіонального замовлення і напрацювання спільного для міста й області плану дій, за яким мають рухатися місцеві ВПУ. Однозначно вони мають змінитися, і ці зміни мають задовольнити потреби хмельничан.

Наступне засідання робочої групи відбудеться у вересні.

 

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!