Протокол № 4 від 26 вересня 2017 р.   

Протокол № 4

засідання громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради

26 вересня 2017 р.                                                                         17.00

Місце проведеннямала зала ХМР

Всього членів громадської ради – 64 чол.

Присутні на зборах: 36 членів громадської ради (список додається),

завідувач відділу обліку та розподілу житлової площі Хмельницької міської ради Коростіль А.М.,, заступник начальника управління організаційно-інформаційної роботи та контролю Хмельницької міської ради Назаров Р.Г.

Представники ЗМІ: Разуваєв В.А. - газета ХМР «Проскурів».

Головує: Богачук В.Я. – голова громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради.

СЛУХАЛИ:

Богачук В.Я.

Оголосив порядок денний засідання громадської ради, опрацьований і затверджений на правлінні, зі змінами.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

  1. Формування та затвердження плану роботи Громадської ради до кінця 2017 року.
  2. Про порядок фінансування груп продовження дня у загальноосвітніх закладах міста.
  3. Про створення робочої групи для вивчення ситуації, що склалася навколо сміттєзвалища та будівництва заводу з переробки (сортування) твердих побутових відходів у місті Хмельницькому.
  4. Про виконання п.14 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в частині забезпечення житловою площею учасників бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі і бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, у тому числі за рахунок житлової площі, яка передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій, - протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.
  5. Про виконання п.15 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» в частині одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житлових будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків, благоустрій садових ділянок з погашенням їх протягом 10 років, починаючи з п’ятого після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються у порядку, який визначений Кабінетом Міністрів України.
  6. Звернення першого заступника голови громадської ради Берези А. щодо реконструкції будинку на вул. Проскурівській, 32.
  7. Звернення про надання житла переселенцям із зони АТО.
  8. Про стан фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста.
  9. Різне.

Богачук В.Я. Поінформував, що розглянути заплановане питання № 2 Про порядок фінансування груп продовження дня у загальноосвітніх закладах міста неможливо, оскільки його доповідач Яневич-Федишиної О. О. (голова ГО «Батьківська ініціатива міста Хмельницького») звернулась з проханням виключити це питання з порядку денного.

Запропонував розглянути Звернення до Голови Верховної Ради України, щодо зауважень та пропозицій до розгляду в другому читанні у Верховній Раді України проекту Закону України № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» від 06.06.2017р.

 

ГОЛОСУВАЛИ: "ЗА" – 36 чол.; "ПРОТИ" – немає; "УТРИМАЛИСЬ" – немає.

ПОСТАНОВИЛИ: Затвердити порядок денний засідання громадської ради зі змінами.

 

ПИТАННЯ №1

 СЛУХАЛИ:

Богачук В.Я. Представив проект Плану роботи Громадської ради до кінця 2017 року, що сформований на основі пропозицій всіх комісій ГР.

 

Швець В.Ф. Запропонував за умови виділення Громадській раді приміщення запровадити прийом громадян заступниками голови ГР та головами комісій один раз на два місяці.

ГОЛОСУВАЛИ: "ЗА" –36 чол.; "ПРОТИ" – немає; "УТРИМАЛИСЬ" – немає.

ПОСТАНОВИЛИ: Затвердити План роботи Громадської ради до кінця 2017 року.

 

ПИТАННЯ №2

СЛУХАЛИ:

Богачук В.Я. Озвучив звернення Яневич-Федишиної О. О. про виключення питання Про порядок фінансування груп продовження дня у загальноосвітніх закладах міста з порядку денного поточного засідання.

ГОЛОСУВАЛИ: "ЗА" – 36 чол.; "ПРОТИ" – немає; "УТРИМАЛИСЬ" – немає.

ПОСТАНОВИЛИ: Зняти питання Про порядок фінансування груп продовження дня у загальноосвітніх закладах міста з порядку денного засідання 26.09.2017р.

Доручити комісії з гуманітарних питань вивчити зазначене питання та винести його на розгляд наступного засідання ГР.

Богачук В.Я. Запропонував під №2 розглянути актуальне питання про Звернення до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо зауважень та пропозицій до розгляду в другому читанні у Верховній Раді України проекту Закону України № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» від 06.06.2017р.

ГОЛОСУВАЛИ: "ЗА" – 36 чол.; "ПРОТИ" – немає; "УТРИМАЛИСЬ" – немає.

ПОСТАНОВИЛИ: Розглянути під №2 питання про Звернення до Голови Верховної Ради щодо зауважень та пропозицій до розгляду в другому читанні у Верховній Раді України проекту Закону України № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» від 06.06.2017р.

 

СЛУХАЛИ: Богачук В.Я. Озвучив текст Звернення до Голови Верховної Ради щодо зауважень та пропозицій до розгляду в другому читанні у Верховній Раді України проекту Закону України № 6327. Наголосив, що напрацьовані Сніховським О.О. із залученням спеціалістів пропозиції, зауваження і висновок підготовлені фахово. Документ є надзвичайно  важливим і актуальним.

ГОЛОСУВАЛИ: "ЗА" – 34 чол.; "ПРОТИ" – 2; "УТРИМАЛИСЬ" – немає.

ПОСТАНОВИЛИ: Ухвалити Звернення до Голови Верховної Ради щодо зауважень та пропозицій до розгляду в другому читанні у Верховній Раді України проекту Закону України № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» від 06.06.2017р.у запропонованій редакції.

Копії зазначеного Звернення направити народним депутатам, які представляють Хмельниччину у Верховній Раді України.

 

ПИТАННЯ №3

СЛУХАЛИ:

Богачук В.Я. Доповів, що до Громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради звернулись колеги з Громадської ради при Хмельницькій ОДА з пропозицією

створити спільну робочу групи для вивчення ситуації, що склалася навколо сміттєзвалища та будівництва заводу з переробки (сортування) твердих побутових відходів у місті Хмельницькому.

Порадив обрати для спільної групи 5 представників від ГР при виконкомі ХМР, які компетентні у питаннях екології, переробки відходів, мають досвід у вивченні та розв’язанні подібних проблемних питань.

Янцаловський О.Й. Висловив думку, що для вирішення важливих питань міста у подібні комісії необхідно залучати науковців ХНУ та інших кваліфікованих фахівців.

Папуга О.Д. Поінформував, що до комісії, яка створюється від області вже входять науковці-екологи.

 

Для участі у спільній з областю робочій групі висунули такі кандидатури: Богачук В.Я., Папуга О.Д., Дорога О.С., Корніюк С.В.(від профільної комісії), Мороз С. В., Поворознюк Є.Є.

 

ГОЛОСУВАЛИ: "ЗА" – 36 чол.; "ПРОТИ" – немає; "УТРИМАЛИСЬ" – немає.

ПОСТАНОВИЛИ: Ввести до складу спільної робочої групи для вивчення ситуації, що склалася навколо сміттєзвалища та будівництва заводу з переробки (сортування) твердих побутових відходів у місті Хмельницькому, шість представників ГР при виконавчому комітетів ХМР - Богачука В.Я., Папугу О.Д., Дорогу О.С., Корніюка С.В., Мороза С. В., Поворознюка Є.Є.

Богачук В.Я. Оголосив, що перше засідання спільної робочої групи відбудеться 28 вересня о 18.00 у малій залі ХМР.

Доручив комісії звернути увагу на неприпустимість перебування дітей на території полігона твердих побутових відходів.

 

ПИТАННЯ №4

СЛУХАЛИ:

Коростіль А.М.- завідувач відділу обліку та розподілу житлової площі ХМР, надав інформацію щодо виконання п.14 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в частині забезпечення житловою площею учасників бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі і бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, у тому числі за рахунок житлової площі, яка передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій, - протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.

На квартирному обліку при виконавчому комітеті ХМР перебуває 373 учасника АТО та учасників бойових дій.

Від початку бойових дій на Сході забезпечені житлом: у 2015 р.- дві родини загиблих Дияк А.І. і Кушнірук О.І.; у 2016 році придбано житло для Співачук Л.О., Аршинова В.В., Сулими В.П.; у 2017 році придбана квартира для Когана О.М., надано житло Пампуху О.М., Панасяку Б.О., Островському А. М., Красуцькому Є.К., Бондарю С.С., Козяровському С.В.

Розглядається питання про передачу управлінням капітального будівництва ще двох квартир пораненим учасникам  АТО згідно черги.

Також розглядається питання про передачу двох квартир від обласної ради.

Крім того сім’ям загиблих, інвалідам 2 групи, які отримали поранення під час АТО, згідно постанови №719 Кабінету Міністрів проводиться відшкодування за рахунок державного бюджету.

Інформацію Коростіля А.М. члени Громадської ради взяли до відома.

 

ПИТАННЯ №5

СЛУХАЛИ:

Папуга О.Д. озвучив Звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана  щодо забезпечення виконання Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» в частині одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житлових будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків, благоустрій садових ділянок з погашенням їх протягом 10 років, починаючи з п’ятого після закінчення будівництва. Звернення містить прохання до Кабінету Міністрів України розробити і затвердити порядок, за яким обумовлені у Законі позики, мають надаватися, передбачити у держбюджеті кошти на виконання Закону у зазначеній частині.

Позитивне вирішення цього питання дозволить 330 тисячам учасникам бойових дій реалізувати свої права на соціальний захист та забезпечення житлом.

ГОЛОСУВАЛИ: "ЗА" – 32 чол.; "ПРОТИ" – немає; "УТРИМАЛИСЬ" – 4 чол.

ПОСТАНОВИЛИ: Підтримати Звернення від Громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради до прем’єр-міністра та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення виконання Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» в частині одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житлових будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків, благоустрій садових ділянок з погашенням їх протягом 10 років, починаючи з п’ятого після закінчення будівництва, у викладеній редакції та направити його за призначенням.

 

ПИТАННЯ №6

Богачук В.Я. Зачитав Звернення першого заступника голови громадської ради Берези А.А. до Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини щодо повернення двох  історичних будівель, на вул. Проскурівській, 32 та на вул. Проскурівського підпілля, 32, до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області. Питання про повернення статусу цим  історичним будівлям підтримали депутати Хмельницької міської ради на минулій сесії.

Швець В.Ф.  Запропонував доповнити та направити відповідне звернення до інституту Діпромісто для включення до проекту опорного історико-архітектурного плану.

ГОЛОСУВАЛИ: "ЗА" – 35 чол.; "ПРОТИ" – немає; "УТРИМАЛИСЬ" – 1 чол.

ПОСТАНОВИЛИ: Підтримати Звернення до Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини щодо повернення двох  історичних будівель, на вул. Проскурівській, 32 та на вул. Проскурівського підпілля, 32, до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області та направити відповідне звернення до інституту Діпромісто для включення до проекту опорного історико-архітектурного плану.

 

ПИТАННЯ №7

СЛУХАЛИ:

Дорога О.О. Оприлюднила проект Звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням розробити програму для отримання житлової площі для внутрішньо переміщених осіб  із Сходу України та Криму.

ГОЛОСУВАЛИ: "ЗА" – 35 чол.; "ПРОТИ" – 1 чол.; "УТРИМАЛИСЬ" – немає.

ПОСТАНОВИЛИ: Прийняти за основу Звернення щодо розробки програми для забезпечення житловою площею внутрішньо переміщених осіб із Сходу України та Криму.  Доопрацьований варіант винести на розгляд наступного засідання.

 

ПИТАННЯ №8

СЛУХАЛИ:

Ходецький П. А. Поінформував, що оскільки питання про стан фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста виноситься на розгляд депутатів на Депутатському дні 27.09.2017р. за участю Ходецького П.А., це питання немає змісту попередньо розглядати на засіданні ГР.

Богачук В.Я. Якщо буде нагальна потреба повернемося до цього питання на наступному засіданні.

 

ПИТАННЯ №9 - ІНШЕ

СЛУХАЛИ:

Швець В.Ф. Виступив з пропозиціями для розгляду на наступному засіданні правління з подальшим розглядом на засіданні ГР щодо рішення виконавчого комітету про затвердження нової транспортної мережі. Пропозиції з приводу руху тролейбусного маршруту №9, автобусного маршруту №  19, маршрутних таксі 36 і № 24, що стосуються сполучення зі східною частиною міста, направлені до міської ради з дотриманням всіх вимог, не враховані.

Богачук В.Ф.. Запропонував, не чекаючи наступного засідання, доручити Швецю В.Ф., Богачуку В.Я. і Березі А.А. розробити пропозиції до транспортної мережі з аргументацією і подати їх як  Звернення від Громадської ради до міського голови.

Андріїшина В. В. Порушила питання щодо складної ситуації сполучення з мікрорайоном Виставка у зв’язку з ремонтом мосту на Старокостянстинівському шосе, недостатнє інформування про рух тролейбусів № 1, 2, 9, 10.

Папуга О.Д. Поінформував, що 14 жовтня виповнюється 55 років Хмельницькому національному університету. Виш звернувся з проханням фінансово допомогти відновити спортивний майданчик зі штучним покриттям. Частину грошей виділить сам навчальний заклад. Запропонував звернутись від ГР до міського голови з проханням виділити недостатні кошти.

Пропозицію щодо Звернення до міського голови члени ГР підтримали.

Богачук В.Я. Порядок денний вичерпаний. Голова ГР запропонував закрити засідання, призначити засідання правління ГР на 17 жовтня, наступне засідання громадської ради провести 31 жовтня 2017року.

ГОЛОСУВАЛИ: "ЗА" –36 чол.; "ПРОТИ" – немає; "УТРИМАЛИСЬ" – немає.

 

 

Голова громадської ради                                                               В. Богачук

 

Секретар зборів                                                                               А. Гура