Новини
Продовжується робота з легалізації зайнятості у швейних цехах
Управління праці та соціального захисту населення продовжує роботу, направлену на дотримання законодавства про працю роботодавцями міста. Зокрема вживаються превентивні заходи щодо легалізації «тіньових» трудових відносин та, відповідно, на наповнення бюджету міста Хмельницького.
Працівники відділу праці відвідують виробничі приміщення безпосередньо перед початком робочого дня в цеху (з 7-30 до 8-30), аби мати можливість поспілкуватись з працівниками перед входом в приміщення чи на територію підприємства.
Протягом останнього місяця відвідали виробничі цехи, розташовані на вулицях Тернопільській, Молодіжній, Гагаріна, Трембовецької.
Працівників цехів інформували про те, що легальні трудові відносини вигідніші, адже працюючи нелегально, працівник отримуватиме мізерну пенсію та допомогу по безробіттю, а також не матиме права на отримання «лікарняних» та належних коштів при втраті здоров'я у зв’язку із нещасним випадком на виробництві. Та й роботодавець, працюючи у "тіні", також почувається невпевнено, адже ризикує втратити бізнес, якщо до нього завітають з перевіркою.
Роботодавцям наголошується на відповідальності за порушення трудового законодавства, зокрема на тому, що за одного неоформленого працівника та за виплату заробітної плати «в конверті» передбачено штраф у розмірі 125,2 тис. грн. і що не варто ризикувати своїм бізнесом, оскільки розмір штрафу в рази більший, ніж сума податків, які необхідно сплатити протягом року за цього ж працівника.
Увагу роботодавця акцентовано на необхідності створення та дотримання безпечних умов праці (освітлення, вентиляція і опалення, водопостачання і каналізація, пожежна безпека та ін.), відповідно до «Правил охорони праці для працівників швейного виробництва», затверджених Наказом МНС України 12.12.2012 року, за № 1416, які поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які використовують найману працю та здійснюють діяльність, пов’язану з виробництвом швейних виробів.
Метою заходів, які вживаються, є не накладення штрафів та притягнення роботодавців до відповідальності (а за кожного неоформленого працівника штраф в сумі 125,2 тис.грн.), а нагадування про те, що в місті Хмельницькому трудові відносини мають бути офіційними та максимально прозорими, задля успішного ведення бізнесу та гідної мотивації до праці у працівників.
Як свідчать дані податкової звітності, роботодавці готові до діалогу із міською владою та оформляють офіційні трудові відносини з працівниками.
До прикладу, якщо порівнювати дані звітності, поданої роботодавцями міста Хмельницького до фіскальних органів в січні 2019 року з відповідним періодом 2018 року, то кількість суб’єктів господарювання, які займаються швейним бізнесом, збільшилась на 61 (з 257 до 318).
Також на 40% збільшилась кількість найманих працівників – на 1092 (з 2722 осіб до 3814 осіб).
Відповідно, суттєво збільшився і загальний фонд оплати праці у «швейників» – на 5,9 млн грн (з 10,3 млн грн до 16,2 млн грн).
Робота, направлена на підвищення рівня заробітної плати та легалізацію трудових відносин, буде проводитись і надалі.
Відділ праці управління праці та соціального захисту населення звертається до працівників підприємств міста з проханням, у разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю повідомляти управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 32 або за телефонами у відділі праці: 70-41-46, 65-22-81 та 65-73-90.