Новини

Проаналізували результати фінансово-господарської діяльності бюджетних установ галузей освіти, культури, спорту та молодіжної політики за 2020 рік (ІНФОГРАФІКА)

Члени виконавчого комітету на засіданні у розширеному складі, яке проходило під головуванням міського голови Олександра Симчишина, розглянули питання: про підбиття підсумків фінансово-господарської діяльності бюджетних установ, що належать Хмельницькій міській територіальній громаді. Участь у розгляді планового питання, крім членів виконавчого комітету, взяли керівники структурних підрозділів міської ради та запрошені керівники бюджетних установ. У ході засідання відмітили позитивні моменти в роботі цих галузей, не оминули і проблеми, які потрібно вирішувати, відповідно до рекомендацій балансової комісії.

Доповідач – заступник міського голови Михайло Кривак за результатами балансових комісій, на яких були розглянуті матеріали контрольних перевірок, детально поінформував про підсумки фінансово-господарської діяльності закладів, які перебувають у сфері підпорядкування Департаменту освіти та науки, Управління культури і туризму, Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради за 2020 рік (ІНФОГРАФІКА).

Найбільше уваги звернули на наймасштабнішу - освітянську галузь.

«Вже цього року ми ввели систематичний, фактично щомісячний, моніторинг конкретних освітянських закладів. Після березневої балансової комісії вже у травні був перший контрольний термін для того, щоб з’ясувати яким чином рекомендації балансової комісії були взяті до уваги і які виконані частково, зокрема ті, які можна було виконати за короткий термін» - зазначив заступник міського голови Михайло Кривак.

Інформуючи про результати фінансово-господарської діяльності бюджетних установ галузі освіти, Михайло Михайлович звернув увагу на наповнюваність класів у закладах загальної середньої освіти, яка в 2020 році збільшилась з 30,0 учнів (1 138 класів) до 30,1 учнів (1 175 клас). Всього з 1 вересня 2020 року кількість класів закладів загальної середньої освіти зросла на 37 класів і становить 1 175 класів.

У 2020 році у закладах дошкільної освіти збільшилася на 7 одиниць кількість груп. Проте, як констатувалося під час розгляду основного питання порядку денного, є дитячі садочки, в яких недостатня наповнюваність дітей у групах, зокрема у ЗДО, що розташовані у Південно-Західному мікрорайоні міста. До прикладу, у ЗДО №28 наповнюваність групи становить 9 дітей, водночас в іншому дитсадку, наприклад, у ЗДО №18, що у центральній частині міста, залишається проблема завантаженості, групу відвідує понад 30 малюків.

Позиція міського голови однозначна – оптимізація мережі груп в дошкільних закладах, де середній списковий склад вихованців не перевищує 25 із відповідним зменшенням кількості штатних одиниць працівників, та створення оптимальної мережі класів у закладах загальної середньої освіти (не допускати створення класів з учнями, кількість яких менше 20).

Особливу увагу було приділено якості харчування учнів та дітей в навчальних закладах.

«Ми за час нашої каденції дуже суттєво підняли вартість видатків на харчування. Це пряма відповідальність керівника закладу. Він має контролювати це питання – наголосив міський голова Олександр Симчишин.

Очільник міста також додав, що за недостатній контроль організації харчування дітей керівники навчальних закладів нестимуть особисту відповідальність, а безвідповідальних звільнятимуть з керівних посад.

Керівники бюджетних закладів також мають дбати про економію споживання енергоносіїв, оплата рахунків за які лягає важким тягарем на бюджет міської територіальної громади. Наголошено на необхідності забезпечення виконання підпорядкованими закладами освіти Концепції системи енергетичного менеджменту міста Хмельницького, звернувши особливу увагу на забезпечення оптимізації витрат на енергоносії.

Чимало зауважень і до закладів профтехосвіти, що вже впродовж останніх декількох років фінансують з міської казни. Під час засідання заслухали керівників декількох закладів освіти, а саме: Хмельницького професійного ліцею електроніки та ВПУ №25.

Виконавчий комітет вирішив активізувати роботу закладів професійно-технічної освіти щодо: збільшення кількості учнів, які навчаються за державним замовленням; ліцензування нових та актуальних на ринку праці професій; зменшення вартості навчання учня за рахунок формування оптимальної штатної чисельності працівників та наповнюваності груп (ВПУ № 25, Хмельницький професійний ліцей електроніки); збільшення надходжень до спеціального фонду, в тому числі від виробничої практики.

Підсумовуючи засідання, міський голова Олександр Симчишин акцентував увагу керівників бюджетних закладів освітньої, культурної та спортивної галузей на подальшому виконанні рекомендацій балансової комісії, фінансових показників та цілей, які були поставлені перед ними в цьому році, а також висловив зауваження і пропозиції щодо активізації роботи бюджетних закладів, в яких виявлені недоліки в роботі.

«Загалом ситуація в освіті була дуже складна: було багато карантинів, багато обмежень, тому отримали багато показників, які знизилися із суб’єктивних причин. Сподіваюсь, коли будемо аналізувати фінансово-господарську діяльність бюджетних установ за 2021 рік, вони покращаться» - зазначив міський голова, звертаючись до присутніх.

Після розгляду основного питання члени виконкому продовжили роботу в традиційному складі.

Так, було розглянуто питання, щодо квартирного обліку при виконавчому комітеті. Згідно із підтриманим проектом рішення на облік було прийнято 8 осіб, які потребують поліпшення житлових умов, троє з них учасники бойових дій на сході України.

Традиційно було виділено матеріальну допомогу на лікування мешканцям громади. Згідно із рішенням виконкому, 51 особа отримає кошти, загальна сума становить 156 тис. 500 грн.

Ще одним рішенням затверджено норми надання послуг з вивезення побутових відходів на території Хмельницької міської територіальної громади.

Члени виконкому також затвердили базові рівні споживання енергетичних ресурсів установами міста. Це дозволить відслідковувати рівень витрат енергоносіїв.

Традиційно було прийнято рішення про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, про надання дозволу громадянам на переведення садових будинків у жилі будинки тощо.

Загалом ухвалено рішення з півсотні питань порядку денного.

 

Підсумки роботи фінансово-господарської діяльності за 2020 рік (ІНФОГРАФІКА)

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!