Новини

Про звітування у форматі #ЧЕСНОзвіт розповів Олександр Симчишин в Українському кризовому медіа-центрі (Відео)

Рух ЧЕСНО запускає кампанію за зміни стандартів звітування місцевої влади. У рамках кампанії #ЧЕСНОзвіт посадовцям пропонують відзвітувати про свою роботу у прямому ефірі на телеканалі «UA:Суспільне мовлення». Під час ефіру до діалогу залучають місцевих журналістів, експертів та громадян.

«Громада має розуміти, хто за що відповідає. Ми хочемо змістити фокус із особи політика-посадовця на проблеми розвитку міста, громади, та посилити запит громадян на підзвітність місцевої влади», – розповіла Віта Думанська, керівниця кампанії #ЧЕСНОзвіт під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

У рамках кампанії відзвітувати за новими стандартами можуть міські голови, їхні заступники, керівники профільних департаментів та голови облдержадміністрації, обласних рад і місцеві депутати. За новими стандартами напередодні прес-брифінгу відзвітував міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. До слова, за стандартами ЧЕСНО Хмельницький міський голова звітує вже втретє: за 100 днів роботи, за рік та за 2 роки на посаді.

 «Як на мене, формат, який запропонував #ЧЕСНОзвіт – найбільш вдалий. У тебе є 5 хвилин, щоб розповісти про свої результати, і ти робиш акценти на головне, ти говориш більше про якісь системні або стратегічні речі, а далі – живий діалог з місцевими журналістами, експертами і додзвонювачами, мешканцями міста. Діалог передбачає зворотній зв’язок і дає можливість робити висновки – не тільки з того, що зроблено правильно, але й неправильно. У нас нічого не було зрежисовано. Я поняття не мав хто буде у студії, коли я йшов на звіт, поняття не мав які питання будуть ставитись. Це насправді було конструктивно, цікаво, десь трошечки гостро», – розповів Олександр Симчишин.