Новини
Про роботу галузі охорони здоров'я у 2017 році
Мережа установ, підпорядкованих управлінню охорони здоров’я складається з 13 закладів, в тому числі: 3 лікарні, з них 1 дитяча; 1 перинатальний та 1 лікувально-діагностичний центри; 5 поліклінічних закладів; 2 центри первинної медико-санітарної допомоги в складі яких функціонує 23 сімейних амбулаторії; стоматологічна поліклініка та протитуберкульозний диспансер.
Штатна чисельність працівників в закладах охорони здоров’я міста становить 4306 одиниць. Фактично працюють 927 лікарів, 1891 медична сестра та 1498 молодших медичних працівників і обслуговуючого персоналу. Забезпеченість кадрами складає: лікарями 86%, середніми медичними працівниками 102%. В зв’язку з активним розвитком первинної медичної допомоги, кількість сімейних лікарів збільшилась на 30%.
У 6 приміщеннях проведені ремонти для відкриття амбулаторій загальної практики сімейної медицини за адресами: вул. Зарічанська, 30 – ЦПМСД №2 ( 483,6 тис.грн); вул. Зарічанська, 4 – ЦПМСД №2 (619,4 тис. грн); вул. Залізняка, 34/1 – ЦПМСД №2 (793,9 тис.грн); вул. маршала Гречка, 12 – ЦПМСД №1- заміна вікон, ремонт системи водопостачання та водовідведення ( 395 тис.грн); вул. Волочиська, 6, ЦПМСД №1 ( 89,2 тис.грн); вул. Кам’янецька, 257/1 - ЦПМСД №1 – Ружична (261,5 тис.грн).
Розпочата робота з автономізації закладів первинної медичної допомоги, тобто перетворення з бюджетних установ в комунальні некомерційні підприємства, щоб в подальшому укладати договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Так, 27 грудня 2017 року 19-та сесія міської ради прийняла рішення №29 «Про припинення Хмельницьких міських центрів первинної медико-санітарної допомоги №1, №2 шляхом переведення в комунальні підприємства», затверджено Статути.
ЦПМСД №1 та №2 в 2017 році придбано 19 електрокардіографів на 280 тис.грн.
У 2017 році міські заклади охорони здоров’я долучилися до проекту «Є ЛІКИ», створеного командою благодійного фонду «Пацієнти України». За допомогою проекту пацієнти можуть перевірити онлайн наявність у закладах охорони здоров’я ліків, придбаних за бюджетні кошти.
Слід зазначити, що всі лікувальні заклади міста здійснюють закупівлі відповідно до норм Закону «Про публічні закупівлі» через систему ProZorro. Система ProZorro дозволила тримати всю інформацію про закупівлі у відкритому вигляді.
Розвитку галузі охорони здоров’я міста сприятиме сучасний підхід до організації та розвитку комп’ютерних технологій, лікувальні заклади міста оновлюють комп’ютерну техніку та програмне забезпечення. Для центрів первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2 придбано комп’ютерну техніку майже на 400 тисяч гривень.
Всі лікувальні заклади міста мають доступ до мережі Інтернет, триває підготовчий етап до введення електронного реєстру пацієнта.
В 2017 році розпочалося впровадження електронної системи охорони здоров’я eHealth, яка має вивести українську медицину на новий рівень. На меті eHealth – переведення усіх документів та процесів взаємодії у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний, при цьому створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо.
З метою впорядкування запису на прийом до лікаря, упорядкування та зменшення черг в поліклініках в усіх амбулаторних закладах міста розпочала роботу програма з електронної реєстрації пацієнтів на прийом до лікаря - Medics. Щоб програма працювала повноцінно потрібно комп’ютеризувати всі робочі місця лікарів та забезпечити доступ до мережі Інтернет.
В 2017 році на зубопротезування пільговим категоріям за підтримки місцевої влади виділено 750 тис. грн. Госпрозрахунковим відділенням стоматологічної поліклініки надано послуги 141 учасникам АТО на суму в 500 тис. грн. Також проведено протезування 51 учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС на 68 тис. грн. Проведено 676 виїздів додому до пацієнтів, які не можуть самостійно пересуватися, оглянуто 611 пацієнтів.
Також враховано вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. №1301 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами» щодо забезпечення слуховими апаратами. В 2017 році забезпечено слухопротезуванням 49 хмельничан на суму 98,0 тис. грн. Понад 89,6 тисяч гривень перераховано на лікування мешканців міста в лікувальні заклади не міської комунальної власності.
У 2017 році видатки на безкоштовне надання невідкладної медичної допомоги у травматологічних пунктах, забезпечення 3-х днів безкоштовного лікування хворих у відділеннях анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, придбання медикаментів, виробів медичного призначення та витратних матеріалів у міській лікарні та міській дитячій лікарні становили 24,4 млн грн.
Завдяки виділеним коштам, з початку року перші три дні безкоштовно проліковано у відділенні реанімації з ліжками інтенсивної терапії Хмельницької міської лікарні 853 пацієнтів, в Хмельницькій міській дитячій лікарні – 488 дітей, в тому числі 260 новонароджених. У травмпунктах безкоштовно витратними матеріалами скористалися при зверненні за медичною допомогою 23465 дорослих та 12768 дітей.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. N 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» впродовж 2017 року забезпечено пільговими препаратами пацієнтів з різних соціальних груп та з різними важкими захворюваннями на суму в 4,6 млн грн.
Разом з тим, варто відмітити, що з квітня 2017 року розпочала в місті роботу Урядова програма «Доступні ліки». Завдяки виконанню цієї програми, безплатно або з частковою доплатою мешканці міста отримали ліків понад 4,1 мільйони гривень. Таким чином пацієнти з гіпертонічною хворобою, бронхіальною астмою та цукровим діабетом II типу змогли хоча б частково отримати препарати для лікування зазначених хвороб.
Впродовж року проводились заходи з енергозбереження. Так в міському перинатальному центрі встановлено індивідуальний тепловий пункт з балансуванням та погодинним регулюванням теплоносіїв (729,9 тис.грн), завершено ремонт покрівлі та розпочато роботи з утеплення фасаду першого корпусу міської лікарні (948,75 тис.грн), проведено заміну вікон в корпусі №3 (133,5 тис.грн). Проведено ремонт покрівлі амбулаторії, розташованої на вулиці Зарічанській, 30 (183,9 тис.грн) та вулиці маршала Гречка, 12 (149,4 тис.грн), капітальний ремонт із заміною вікон в амбулаторії на вул. Ранковій, 1 (44,8 тис.грн). Замінено вікна в кабінетах поліклініки міської дитячої лікарні (523,4 тис.грн).
За звітний період Хмельницька міська лікарня придбала набір хірургічного інструменту (15,4 тис.грн). По бюджету участі придбано обладнання для травматологічного відділення – монітор пацієнта (2 шт.), електрохірургічний апарат (1 шт.), канюльований кістковий дріль (2 шт.) (342,1 тис.грн).
Проведено ремонт магнітно-резонансного томографа та придбано головну катушку до МРТ (1010,0 тис.грн).
В Хмельницьку міську поліклініку №3 придбано флюорографічний апарат (1374,9 тис. грн).
На базі міського перинатального центру у складі Центру планування сім’ї та репродукції людини створено відділ допоміжних репродуктивних технологій з дороговартісним медичним обладнанням вартістю 3 592,9 тис. грн. Завдяки впровадженню проекту, хмельницькі подружжя зможуть безкоштовно пройти обстеження та оплатити лише вартість медикаментів та витратних матеріалів при лікуванні.
З метою покращення умов для безперешкодного доступу осіб з обмеженими можливостями до закладів охорони здоров’я в 2017 році проведено капітальний ремонт входу в корпус №4 міської лікарні з облаштуванням пандусу (100 тис. грн) та капітальний ремонт головного входу в Хмельницьку міську поліклініку №1 з влаштуванням пандусу (158,8 тис.грн). Пандус облаштовано і в амбулаторії на вулиці Кам'янецькій, 257/1. А в Хмельницькій міській поліклініці №3 проведено капітальний ремонт ліфта (117,7 тис.грн). Проведено капітальний ремонт прилеглої території міської лікарні (872,4 тис.грн).
Проведено капітальний ремонт терапевтичного відділення №1 (994,7 тис. грн), у корпусі №3 - ремонт санвузлів (560,1 тис.грн) та заміна вікон (133,5 тис. грн), капітальний ремонт частини приміщень в корпусі №4 для відділення гемодіалізу (952,4 тис.грн), завершено роботи з капітального ремонту харчоблоку (389,7 тис.грн).
У міській дитячій лікарні завершено капітальний ремонт хірургічного відділення (374,5 тис.грн), кабінетів поліклініки з заміною вікон (523,4 тис.грн), інженерних мереж поліклініки (188,8 тис.грн) та приміщення для дитячої стоматологічної поліклініки (203,8 тис.грн). Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт системи водопостачання та водовідведення поліклініки (77,4 тис.грн).
У 2017 році видатки за загальним фондом бюджету на охорону здоров’я становили 325066,0 тис. грн., або 97,5% річних кошторисних призначень.
На 1 мешканця витрачено 1223,46 грн., за 2016 рік – 859,83 грн. Кредиторська заборгованість за загальним фондом бюджету відсутня.
Видатки бюджету розвитку на придбання медичного обладнання становили 3446,5 тис. грн. Додатково до кошторисних призначень лікувально-профілактичними закладами міста від надання платних послуг отримано 24171,36 тис. грн., що становить – 7,3% від річних кошторисних призначень, або 90,97 грн. на 1 мешканця.
У 2017 році проведено 11 засідань колегії, на яких розглянуто актуальні питання роботи галузі охорони здоров’я міста Хмельницького, а саме: про особливості фінансування закладів охорони здоров’я міста у 2017 році, про стан виконання заходів обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями, про організацію роботи закладів перинатальної допомоги та попередження материнських втрат, про облік та звітність в закладах охорони здоров’я, про роботу центрів первинної медико-санітарної допомоги, про кадрове забезпечення міських комунальних закладів охорони здоров’я, про стан надання нефрологічної, офтальмологічної та хірургічної допомоги хмельничанам, про стан надання медичної допомоги дитячому населенню та про стан охорони праці і протипожежної безпеки в міських комунальних закладах охорони здоров’я.
Для покращення комунікації з мешканцями міста та оперативного реагування на звернення громадян, з лютого 2017 року впроваджено «гарячу» телефонну лінію управління охорони здоров’я. На номер телефону: 707-103 впродовж року отримано 436 дзвінків від хмельничан. Жителі міста звертаються не лише зі скаргами, основна частина звернень стосуються питань реформування медичної галузі та організації роботи.