Новини

Про історію УПА розповість книжкова виставка у Народному Домі «Просвіти»

14 жовтня виповнюється 75 років з часу створення Української Повстанської Армії, яка зробила визначний внесок у здобуття та проголошення Української Незалежності, мала вагомий вплив на формування української національної свідомості, на процеси державотворення в Україні.

Повстанці - учасники національно-визвольних змагань протягом десятиліть вели свідому боротьбу проти тоталітарних режимів: нацистської Німеччини та комуністичного Радянського Союзу, за відновлення державної самостійності України, стояли на захисті прав, гідності та свободи українського народу.

Про історію та звитягу УПА розповідає тематична книжкова виставка в читальні Народного Дому «Просвіти».

Серед унікальних видань української діаспори публіцистичне дослідження Петра Мирчука (Канада) «Українська Повстанська Армія», видрукуване 1953 р. у Мюнхені. Його мета – передати майбутнім поколінням якнайточніше записані сторінки тієї великої героїчної епохи нашого народу, що називається історією УПА, в лавах якої відчайдушно боролися понад 300 тисяч вояків.

Збірник на пошану генерала Романа Шухевича – лицаря визвольних змагань українського народу, виданий у сорокову річницю смерті в Мюнхені (1990 р.), розповідає про його діяльність з наймолодших років життя і великий внесок в розбудову УПА.

Увазі відвідувачів пропонується збірник поезій Марка Боєслава, вояка УПА, члена ОУН «Непокірні слова» (1951 р., Лондон).

Про боротьбу УПА та ОУН з нацистським та комуністичним режимами на території Поділля під час Другої Світової війни та в повоєнний період йдеться у виданні «Легенда для нових борців» Бориса Володимиріва.

Першими з унікальними виданнями ознайомились студенти 1-го курсу гуманітарно-педагогічної академії (на фото), учні СЗОШ № 24, НВО № 5 імені Сергія Єфремова, курсанти НАДПСУ імені Богдана Хмельницького.