Новини

Представники молодіжної діаспори продовжують працювати у Хмельницькому

Відбулося урочисте відкриття форуму української молоді діаспори «Хмельницький - 2019». В органному залі Хмельницької обласної філармонії пройшли урочисті заходи. Вітаючи учасників заходу, міський голова Олександр Симчишин розповів про потужний потенціал Хмельницького та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю із представниками діаспори.

Сьогодні програма форуму була надзвичайно насиченою. Так, під час першої тематичної сесії присутні поговорили про досягнення і перспективи українського молодіжного руху Світового Конгресу Українських Молодіжних Організації. Модерував розмову голова СКУМО Дмитро Лєкарцев (Молдова).

Своїм досвідом із розвитку організацій поділилася голова світової управи організації «ПЛАСТ» Марта Кандюк Кузмовіч (США), яка розповіла, що «ПЛАСТ» уже існує більше 100 років і усі ці роки дотримується гасла «Любити Бога та Україну». Також в організації немає вікового обмеження, тобто усі бажаючі можуть долучитися. В розмові також взяли участь Голова Сербсько-Української Торгово-Промислової Палати Мирослав Хочак (Сербія) та представник ОБСЄ в Україні Лукас Кєльцен.

Під час другої тематичної сесії обговорили питання залучення діаспорян до процесів здійснення зовнішньої політики України. Модератором виступив секретар СКУМО Роман Руссу (Молдова). Так, засновник Міжнародної громадської організації «Global Ukraine» Віолета Москалу говорила про надзвичайну важливість наявності квоти для представників діаспори у Верховній Раді України. Адже маючи своє представництво у найвищому законодавчому органі держави, представники діаспори могли б ще активніше та результативніше працювати для становлення України як розвинутої європейської держави. До розмови долучилися Голова Європейського Конгресу Українців Ярослава Хортяні (Угорщина), Голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний, Народний депутат VIII скликання Степан Барна.

Після перерви учасники обговорили роль земляцтва, як суспільного явища для єднання та взаємодопомоги. Історією становлення громадської організації «Земляцтво Хмельниччини» поділився її голова Михайло Каплун. Організація виникла в кінці 1996 року, а офіційно зареєстрована була на початку 1997. За роки роботи її учасники активно допомагали інтернатам та іншим закладам соціального спрямування в Хмельницькій області.

Про роботу та результати діяльності організації також розповів заступник голови ГО «Земляцтво Хмельниччини» Микола Колесник.

В ході роботи представники діаспори відвідали Центр комплексної реабілітації «Родинний затишок». Директор Антоніна Корчинська провела екскурсію для гостей та презентувала роботи, які виготовляють підопічні центру. Представники діаспори поспілкувалися із вихованцями закладу та передали подарунки.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!