Новини

Правовій освіті хмельничан сприяє міська міжвідомча координаційно-методична рада

Для координації правовиховної та правороз’яснювальної діяльності виконавчих органів Хмельницької міської ради, органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій міста активно діє міська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення. Сьогодні відбулося чергове її засідання, яке провела керуючий справами виконавчого комітету, голова ради Юлія Сабій.

Члени ради розглянули питання щодо підсумків проведення у місті заходів у рамках Всеукраїнського тижня права, який тривав з 10 до 14 грудня цього року, та затвердили план роботи координаційно-методичної ради на 2019 рік. Значну увагу на засіданні приділено питанню проведення превентивних заходів щодо виявлення та запобігання фактів невиконання батьками та особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей, а також заходів стосовно протидії торгівлі людьми.

Голова ради Юлія Сабій наголосила на важливості питань порядку денного засідання та необхідності конструктивної співпраці відповідальних працівників усіх підрозділів у напрямку захисту прав та інтересів дітей.

Так, упродовж 2018 року сектором превенції міського відділу поліції вжито низку дієвих заходів, щодо проведення відповідної превентивної роботи з виявлення та запобігання фактів невиконання обов’язків батьками або осіб, що їх замінюють, щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Налагоджена тісна співпраця зі службою у справах дітей Хмельницької міської ради та Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у напрямку реагування на факти невиконання батьками або особами, що їх замінюють, передбачених законодавством обов'язків.

За поточний рік спільно з цими структурними підрозділами міської ради здійснено 81 відвідування та обстеження умов проживання дітей в неблагополучних сім’ях для з'ясування та виявлення таких фактів. З залученням громадських організацій та зацікавлених служб з початку року проведено ознайомлювальні, попереджувальні і виховні бесіди з дітьми та їх батьками, законними представниками, членами сім'ї для запобігання фактів невиконання батьками та особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання, а також причин і умов, які сприяли вчиненню адміністративного чи кримінального правопорушення батьками чи дітьми.

Застосування адміністративно-штрафної практики є одним із пріоритетних напрямків в діяльності підрозділів ювенальної превенції. За 11 місяців 2018 року складено 130 адміністративних протоколів за фактами невиконання батьками або особами, що їх замінюють обов’язків, щодо виховання дітей. Констатувалося, що завдяки інформаційно-роз’яснювальній роботі, яка проводилася у школах міста і співпраці з відповідними структурними підрозділами міської ради, зменшилась кількість адміністративних штрафів (за відповідний період минулого року їх було 150).

Значну увагу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах, приділяє служба у справах дітей. Працівники служби постійно підвищують рівень правової культури, правових знань серед школярів, проводять роз’яснювальну роботу серед студентів та учнів міста з питань застосування норм чинного законодавства, профілактики негативних явищ та правопорушень в дитячому середовищі, проводять профілактичні зустрічі з батьківськими колективами та учнями загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Начальник служби у справах дітей Світлана Дика зазначила, що працівники служби спільно з працівниками правоохоронних органів протягом 2018 року організували та провели 53 профілактичних рейди ("Діти вулиці", "Вокзал", "Підліток" тощо), відвідали 366 сімей, обстежили житлово-побутові умови дітей, із батьками провели бесіди, повідомили центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для здійснення соціального супроводу сімей, ініціювали питання про притягнення до адміністративної відповідальності 118 батьків за неналежне виконання батьківських обов'язків.

Протягом року до служби у справах дітей надійшло 24 подання з навчальних закладів міста та департаменту освіти та науки щодо вжиття заходів для повернення до навчання 47 учнів, які пропускають заняття без поважних причин. Працівниками служби у справах дітей спільно із працівниками правоохоронних органів, департаменту освіти та науки, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вжито дієвих заходів, в результаті яких діти продовжують здобувати освіту в навчальних закладах міста.

Працівники служби у справах дітей взяли участь у проведенні батьківських зборів у ЗОШ № 22 (15.11.2018 року) та Ради профілактики в ЗОШ № 21 (04.12.2018 року), під час проведення яких батькам, дітям роз’яснено вимоги законодавства щодо їх прав, обов’язків та відповідальності тощо.

Служба забезпечує діяльність консультативно-дорадчого органу - комісії з питань захисту прав дитини. Двічі на місяць проводяться засідання комісії, на яких розглядаються питання: вирішення спорів щодо участі батьків у вихованні дітей, підготовки висновків про доцільність позбавлення батьків батьківських прав тощо. До того, як внести питання на розгляд комісії, працівники служби проводять бесіди з обома батьками, обстежують їхні житлово-побутові умови, консультують, роз’яснюють вимоги законодавства, допомагають прийняти компромісні рішення.

Постійно здійснюється контроль за дотриманням вимог чинного законодавства щодо захисту майнових (житлових) прав дітей.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!